Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Sylwia Cieślar z zaufaniem radnych

Wczoraj (26.06), podczas sesji Rady Gminy Goleszów radni głosowali nad przyjęciem uchwał w sprawie wotum zaufania oraz absolutorium wobec Sylwii Cieślar, wójta gminy.

Przypomnijmy, że raport o stanie gminy przygotowuje od bieżącej kadencji każdy wójt, burmistrz lub prezydent miasta. Na jego podstawie rada miasta lub gminy uchwala wotum zaufania. Co więcej, radni mogą zadecydować o określeniu szczegółowych wytycznych, które w takim dokumencie powinny się znaleźć. Czy było tak w Goleszowie? - Poprzednia kadencja nie wytyczyła szczegółowych wymagań. Sporządziliśmy raport rzetelnie i nawet cieszę się, że nie było żadnych ram, bo na podstawie tego materiału i tej analizy możemy dzisiaj, patrząc na raport, tworzyć politykę rozwoju naszej gminy - powiedziała nam Sylwia Cieślar.

Jakie główne wnioski zatem można wyciągnąć z dokumentu? - Według tego raportu nasza gmina nie korzystała ze środków zewnętrznych i to wymaga poprawy, nawet już tak czynimy. Choćby dziś była na sesji uchwalana autopoprawka związana z tym, że złożyliśmy projekt o dofinansowanie termomodernizacji bloków w Cisownicy - dodała wójt.

Goleszowscy radni jednogłośnie uchwalili wotum zaufania oraz absolutorium (przyznawane na podstawie analizy sprawozdania finansowego za 2018 rok) wobec Sylwii Cieślar.

Z raportem o stanie gminy Goleszów można się zapoznać tutaj - LINK.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: