Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Interwencje strażaków

W czwartek i piątek (07 i 08 marca 2019 roku) strażacy z cieszyńskiej straży pożarnej interweniowali kilkukrotnie. Na szczęście do godziny 15:00 nie odnotowano zbyt wielu skutków silnych podmuchów wiatru, jednak pojawiły się również inne interwencje.

Zdarzenie, które najprawdopodobniej miało bezpośredni związek z silnym wiatrem, miało miejsce w piątek około 14:30 na cmentarzu w Strumieniu – na ulicy 1 Maja. Na miejscu zaraz po wezwaniu pojawiła się jednostka OSP Strumień, która potwierdziła zgłoszenie dotyczące powalonego drzewa.

Wcześniej tego samego dnia strażacy działali w Ustroniu – interwencja na ulicy Partyzantów w Ustroniu dotyczyła zgłoszenia odnośnie pożaru trawy. Na miejscu szybko pojawiły się jednostki, które ustaliły, że dym pochodził z ogniska pod dozorem. Alarm był więc fałszywy – wyjaśnił st. Kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

O godzinie 8:49 uruchomiła się czujka w Istebnej. To również był alarm fałszywy, przyczyną wzbudzenia urządzenia były prace remontowe.

W czwartek strażacy około 17 interweniowali w Kończycach Małych na ulicy Zielonej. Wszystko za sprawą plamy oleju, która prawdopodobnie pochodziła z uszkodzonej miski olejowej samochodu. Wyciek zneutralizowano przy użyciu sorbentu.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: