Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Instytut Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie zaprasza na Dni Otwarte

Legendarna cieszyńska Galeria 36,6 wznawia swoją działalność. To jedna z atrakcji przygotowanych z okazji zaplanowanego na środę Dnia otwartego w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Na gości czekają także otwarte pracownie malarstwa, witrażu, rzeźby, projektowania gier, fotografii czy komiksu.

W najbliższą środę (14 marca) o godz. 10 swoje drzwi dla uczniów otworzy Instytut Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Dla wszystkich, którzy myślą o studiach artystycznych otwarto pracownie malarstwa, witrażu, rzeźby, rysunku, projektowania gier, projektowania 3D, animacji, komiksu, fotografii, grafiki cyfrowej i warsztatowej. Zaplanowano także liczne warsztaty, prezentacje i wykłady, które poprowadzą m.in. rzeźbiarz prof. Jerzy Fober, fotografka dr Agnieszka Jaworska oraz projektant gier dr Paweł Synowiec. Impreza, którą zaplanowano w budynku Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie przy ul. Bielskiej 62 potrwa do późnych godzin popołudniowych.

Z tej okazji wznawia także swoją działalność legendarna Galeria 36,6, która w Instytucie Sztuki UŚ funkcjonuje od 2006 roku jako przestrzeń dla realizacji artystycznych projektów studentów. - Najaktywniej eksplorowali ją studenci ostatnich lat, którzy bronili tu swoje dyplomy artystyczne z zakresu malarstwa, grafiki, rzeźby czy fotografii. Jednak nie tylko. Od początku jej istnienia organizowano tu ciekawe projekty artystów nie związanych z cieszyńskim ośrodkiem, wystawy pokonkursowe czy – jak w ostatnich latach – jednorazowe akcje artystyczne - mówi Katarzyna Grudniewska, odpowiedzialna za funkcjonowanie galerii.

Dotychczas w Galerii 36,6 mogliśmy oglądać m.in. „Ceramiczne dialogi” – poplenerową wystawę kończąca Ogólnopolski Plener Ceramiki Artystycznej , „Błąd w grafice”, czyli wspólny projekt Pracowni Druku Wypukłego ASP w Katowicach i Koła Linorytników i Drzeworytników DEHA z Cieszyna, wystawę pokazującą prace finalistów „I Międzynarodowego Triennale Grafiki”, a ostatnio również prace „Międzynarodowej Wystawy Plakatu Posterrorism”.

Galeria 36,6, która znajduje się w budynku Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie przy ul. Bielskiej 62 powraca wystawą prac studentów i absolwentów Instytutu Sztuki zatytułowaną „Stan posiadania” - wernisaż odbędzie się w środę 14 marca o godz. 12:00. Ekspozycja, która potrwa do 21 kwietnia, w swoim założeniu prezentuje najlepsze prace powstałe w pracowniach Instytutu Sztuki w ostatnich latach.

red.

źródło: ox.pl/mat.prasowe
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: