Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Indie i Nepal na Uniwersytecie Trzeciego Wieku

W poniedziałek (09.04) na terenie Osiedlowego Centrum Kultury i Rekreacji, działającego przy SM ''Cieszynianka'' odbyło się kolejne spotkanie sekcji miłośników podróży cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tym razem Stanisław Hławiczka opowiedział o swojej podróży do Indii oraz Nepalu.

- Mieszkańców Indii nie nazywamy Hindusami. Określenie to dotyczy tylko i wyłącznie wyznawców hinduizmu. Mieszańców kraju nazwać można Indusami, którzy wcale wyznawcami hinduizmu być nie muszą. W Indiach można znaleźć wiele wyznań, hinduizm jest najpopularniejszy, jednak można znaleźć tam również muzułmanów, chrześcijan i wielu innych religii – tłumaczył na początku wydarzenia prowadzący.

W Indiach turyści bardzo chętnie odwiedzają lokalne obiekty sakralne oraz podziwiają nabożeństwa. Dostęp do niektórych świątyń, czy też udział w nabożeństwach dla turystów może być ograniczony. Tak było w przypadku wycieczki prowadzącego prelekcję, który jak stwierdził, w czasie trwania nabożeństw nie wszystkie budynki były dla turystów dostępne.

Indie to kraj który graniczy między innymi z Nepalem, którego dotyczyła druga część prelekcji. Kraj ten jest zdecydowanie od Indii mniejszy, zamieszkuje go mniej ludności niż liczy sobie Polska. W kraju tym również religią dominującą jest hinduizm. Ze względu na Himalaje, do Nepalu bardzo często zjeżdżają alpiniści z wielu stron świata, jednak dla tradycyjnych turystów również kraj ten oferuje wiele ciekawych zabytków.

Indie i Nepal to kraje o skrajnie odmiennej kulturze o architekturze, niż ta znana nam z krajów zachodniej oraz środkowej Europy. Nie brakuje tam monumentalnych obiektów architektonicznych i miejsc pełnych przepychu, jednak spotkane są również dzielnice ubogie i niebezpieczne. Z pewnością da się zauważyć również różnice kulturowe, które dla europejczyka często mogą być niezrozumiałe.

 

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: