Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Inauguracja rundy wiosennej przełożona

W najbliższy weekend miało dojść do inauguracji rundy wiosennej w IV lidze. Dla kibiców z naszego regionu miało to być szczególne wydarzenie, gdyż w Ustroniu miały zostać rozegrane derby Śląska Cieszyńskiego. Jednak Śląski Związek Piłki Nożnej postanowił przesunąć rozpoczęcie rundy wiosennej, ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Piłkarze Kuźni Ustroń oraz Beskidu Skoczów mieli zmierzyć się w najbliższą sobotę na inaugurację rundy wiosennej w IV lidze. Jednak pierwsza kolejka w tym roku została przełożona i zostanie rozegrana w ostatni weekend marca (28-29.03). To samo dotyczy m.in. zespołów z Okręgówki.

- Komisja do spraw nagłych Śląskiego Związku Piłki Nożnej z uwagi na potencjalne zagrożenia dla zdrowia i życia uczestników piłkarskich, spowodowane rozprzestrzeniającym się koronawirusem COVID-19 oraz biorąc pod uwagę stanowisko Minister Sportu o odwołaniu wszystkich imprez sportowych, uchwałą nr 2/20 KdsN z 10.30.2020 roku, przesuwa o dwa tygodnie rozpoczęcie wszystkich rozgrywek - seniorskich od IV ligi w dół, młodzieżowych i II ligi kobiet (grupa 3) – czytamy w oficjalnym oświadczeniu na stronie ŚZPN.

 

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: