Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn: wszystkie szkoły zamknięte (AKTUALIZACJA)

Dziś (10.03.2020) po południu doszła do nas informacja, że wszystkie cieszyńskie szkoły zostały zamknięte do odwołania. Zawieszenie lekcji w szkołach ma związek z dwoma potwierdzonymi przypadkami zachorowań na koronawirusa w Cieszynie.

Chorzy z koronawirusem znajdują się Szpitalu Śląskim w Cieszynie. Placówka już wcześniej była przygotowana na taką ewentualność. Niestety, jak wynika z doniesień, osoby zarażone miały kontakt z uczniami z cieszyńskich szkół, w związku z czym zastosowano wobec nich kwarantannę domową. Przypominamy, że kwarantanna domowa ma charakter prewencyjny, nie jest równoznaczna z kolejnymi zakażeniami. Dla bezpieczeństwa zdecydowano się również na zawieszenie zajęć w pozostałych cieszyńskich szkołach podstawowych (w poniedziałek poinformowano o zawieszeniu zajęć w dwóch podstawówkach i w jednym LO)

- Do piątku włącznie zamknięte są wszystkie cieszyńskie szkoły podstawowe. Nie wiadomo, czy od poniedziałku lekcje zostaną wznowione, za wcześnie, żeby o tym mówić. Z pewnością wszystkie szkoły podstawowe w Cieszynie zostaną poddane dezynfekcji – powiedziała Katarzyna Koczwara, Rzecznik Prasowa Urzędu Miejskiego w Cieszynie.

Zgodnie z informacjami ze starostwa nieczynne jest również II LO im. M. Kopernika, tam również ma zostać przeprowadzona dezynfekcja. Aktualnie trwa ustalanie, czy nauczyciele z „Kopera” mogli mieć kontakt z innymi liceami. O tym, czy szkoły średnie w powiecie będą zamknięte, poinformujemy wkrótce.

AKTUALIZACJA 15:45

Pojawiają się kolejne doniesienia o zamykanych obiekatch. Wśród nich znalazły się m.in. cieszyńskie zabytki

- Dla naszego wspólnego bezpieczeństwa, aby ograniczyć ryzyko związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, do 13 kwietnia 2020 zamykamy dla odwiedzających Wieżę Piastowską, Rotundę, Punkt Informacji Turystycznej oraz wystawy, wyłączamy dostęp do części obiektów, wstrzymujemy organizację wydarzeń. UWAGA! W soboty i niedziele budynek A, tzw. Oranżeria będzie zamknięty!  Pozostajemy aktywni, ale namawiamy do kontaktu z nami drogą telefoniczną lub mailową. Wierzymy, że przyjmiecie tę decyzję ze zrozumieniem. Życzymy zdrowia! - poinformowali przedstawiciele cieszyńskiego ZAMKU.

 

AKTUALIZACJA 16:25

Podjęto decyzję o zamknięciu COK i odwołaniu wszystkich zajęć. 

W związku z wzrastającym zagrożeniem epidemiologicznym oraz potwierdzonymi przypadkami zachorowań w Cieszynie ogłaszamy, że wszystkie zajęcia i wydarzenia kulturalne w Domu Narodowym zostają ODWOŁANE do dnia 22 marca. Dom Narodowy będzie zamknięty do 13 marca. Przepraszamy za niedogodności. Wszystko w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych gości - informują władze COK.

 

AKTUALIZACJA 16:45

 Biblioteka Miejska w Cieszynie będzie zamknięta w dniach 11-14 marca.

Szanowni Państwo! W związku z przypadkami zarażenia koronawirusem w Cieszynie decyzją Urzędu Miasta Biblioteka Miejska w Cieszynie oraz wszystkie jej filie będą nieczynne od 11 do 14 marca br. - czytamy na oficjalnej stronie Biblioteki Miejskiej w Cieszynie

 

Aktualizacja 22:05

Zajęcia w szkołach zostały zawieszone w terminie od 11.03.2020 r. (środa) do 13.03.2020 (piątek).

W wyżej wymienionym terminie lekcje nie będą się odbywały w następujących szkołach:

  1. Zespół Szkół im. Wł. Szybińskiego w Cieszynie,
  2. Zespół Szkół Technicznych im. płk.Gwidona Langera w Cieszynie,
  3. Zespół Szkół Budowlanych im. Generała Stefana Grota Roweckiego,
  4. Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Macierzy Ziemi Cieszyńskiej w Cieszynie,
  5. II Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Cieszynie,
  6. I Liceum Ogólnokształcące im. A. Osuchowskiego w Cieszynie,
  7. Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie.

Mieczysław Szczurek Starosta Cieszyński poprosił również dyrektorów niepublicznych szkołach ponadpodstawowych, znajdujących się na terenie Miasta Cieszyna, dla których Powiat Cieszyński nie jest organem prowadzącym, by zawiesili zajęcia w ich placówkach.

Proszę uczniów oraz rodziców o śledzenie dziennika elektronicznego, ponieważ w ten sposób zostaną poinformowani przez dyrektorów placówek o zawieszeniu zajęć, mówi Mieczysław Szczurek, Starosta Cieszyński. Zachęcam również do śledzenia naszej strony powiatowej www.powiat.cieszyn.pl, gdzie na bieżąco będziemy aktualizowali informacje w przypadku zmian obecnej sytuacji, dodaje Starosta.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

13
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-03-10 16:02:11
kudlatycz: Chyba trochę gości panika zżera. Ciekawe co będą robić jak faktycznie będzie duże zakażenie, chyba wjadą wojska obrony terytorialnej, pod warunkiem że już nie będą leżeć w izolatkach.
2020-03-10 16:02:15
Waldo94: @pogromca ciemnoty Największym wirusem w tym kraju jest komunowirus i ty jak widze jesteś jego nosicielem.
2020-03-10 16:39:54
dzanek1: A co z przedszkolami? Przedszkolaki nie chorują?
2020-03-10 16:59:18
pogromca ciemnoty: Taką panikę siejecie, że serwery mają tego dość. Jedyny ratunek jest w różańcu, a nie w medycynie.
2020-03-10 17:35:26
pogromca ciemnoty: Episkopat chce zwiększenia liczby niedzielnych mszy świętych, aby jednorazowo w liturgiach mogła uczestniczyć liczba wiernych odpowiednia do wytycznych służb sanitarnych. Nie ma decyzji o zamknięciu kościołów lub zawieszeniu odprawiania nabożeństw. Pięknie....
2020-03-10 18:16:22
sciemal: Największym zagrożeniem dla młodego pokolenia jest informacja że wirus może być przenoszony prze WiFi, pal licho dotykanie,całowanie - ale jak bez sieci przetrwać?
2020-03-10 18:24:13
sciemal: @pogromca ciemnoty - A ten różaniec to trzeba zjeść na surowo czy ugotować bo klepać kaszląc niewiele ma sensu - to tak jakbyś brał jedno lekarstwo na każdą chorobę a jak nie wyjdzie to przecież Bóg winny bo nie wysłuchał!
2020-03-10 18:42:07
pogromca ciemnoty: Daj sobie spokój z tym Bogiem, bo to jest najwieksza ściema, jaką ludzie tacy jak ty nie umieją pojąć.
2020-03-10 19:34:43
jasper: We Wloszech zawiesili WSZYSTKIE msze a w Polsce episkopat podwaja ich liczbe, jak nawoluje abp Gadecki. Czyzby chodzilo tylko o niezaklocanie agitacji wyborczej przez KK ? W Stanach proboszcz jednego kosciola podawal komunie bedac zarazonym korona wirusem i wszystkich wiernych trzeba bylo poddac kwarantannie - ponad 500 osob. I to byl tylko jeden kosciol !
2020-03-10 21:15:56
Atenka3: Tak naprawdę W Cieszynie jest narazie są 2 osoby. Ale niedługo będzie 100(obym się mylił) bo nauczyciel z wirusem zamiast pójść na zwolnienie l4 to uczył w dwóch szkołach z powodu kilku etatów, kichał i smarkał przez cały tydzień.Sam boję się o swoje dzieci....Nie do uwierzenia...
2020-03-10 21:28:20
rainman: Wirus przeżyje i wiosne i lato. Będzie po prostu przeskakiwał z jednej półkuli na drugą.
2020-03-11 05:21:53
michal2238: do Kudlatycz: Zobaczymy czy ty nie będziesz panikował jak ciebie lub kogoś z twoich bliskich to dopadnie
2020-03-11 06:49:04
jasper: Proponuje wedlug pomyslu episkopatu - zajecia w szkole po 20 minut z mniejsza iloscia dzieci :) Po co zamykac szkoly, kiedy jest pomysl polskiego KK na miare Nobla :)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: