Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zastępcza komunikacja autobusowa do Wisły

W związku z remontem linii kolejowej do Wisły (połączenia Katowice – Wisła Głębce), od 16 marca Koleje Śląskie wprowadzają zastępczą komunikację autobusową. Aby zminimalizować niegodności, Koleje informują o uruchomieniu ZKA w dwóch wariantach – kurs przyśpieszony i drugi, obsługujący wszystkie przystanki pośrednie.

Od 16 marca 2020 roku Autobusy zastępcze na linii do Wisły będą kursować na dwóch trasach: czerwonej i zielonej. Pierwsza z nich to linia dowożąca do Wisły jest to kurs przyspieszony, gdzie przesiadka na autobusy będzie zapewniona w Bielsku-Białej. Korzystanie z tego polecane jest osobom, które chcą dojechać np. do Wisły, Ustronia czy Skoczowa.

Druga linia – zielona dowożąca do stacji pośrednich – będzie obsługiwać wszystkie te stacje i przystanki, gdzie według rozkładu jazdy zatrzymywały się pociągi. W związku z tym ta linia jest dedykowana pasażerom, którzy podróżują w kierunku miejscowości leżących poza główną drogą, jak np. Goleszów, Pierściec, Zaborze i Zabrzeg. Przesiadki na autobusy linii zielonej będą zapewnione w Czechowicach-Dziedzicach. Szczegóły przebiegu poszczególnych linii można sprawdzić na stronie Kolei Śląskich – link tutaj.

- Z myślą o wygodzie i większej dostępności dla podróżnych, przebudowa obejmie 23 perony. Wszystkie będą dostosowane do obsługi osób o ograniczonych możliwościach poruszania się, a ścieżki naprowadzające pozwolą na dogodniejsze dojścia osobom niewidomym i słabo widzącym. Podróżnym będą służyły nowe wiaty, ławki, poręcze do odpoczynku na stojąco. Perony zyskają nowe oświetlenie, co wpłynie na bezpieczeństwo podróżowania. Zaplanowano również montaż stojaków na rowery – wyjaśnia przewoźnik.

(JŚ/red)

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: