Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Inauguracja roku akademickiego cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

W poniedziałek (24.09.2018) w Teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2018/2019 cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W trakcie wydarzenia zgromadzeni goście mieli szansę wysłuchać wykładu inauguracyjnego oraz podziwiać popisy artystów.

Wydarzenie tradycyjnie rozpoczęło się od uroczystego odśpiewania Gaudeamus Igitur, w wykonaniu Chóru Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia” i złożenia podziękowań oraz gratulacji – (...) zdecydowanie więcej, niż ci młodzi adepci nauki czerpiecie z doświadczenia codziennego i wiecie, że ideałów nie ma. Chciałem wobec tego państwa prosić, abyście tą swoją wiedzą i doświadczeniem dzielili się z innymi. Życzę udanych wykładów – mówił burmistrz Cieszyna Ryszard Macura.

List do przedstawicieli cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wystosował również były premier, obecny poseł do Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek, który ze względu na obowiązku służbowe nie mógł przybyć na inaugurację – Powód mojej nieobecności dziś w Cieszynie wynika właśnie z mojej aktywności, której nam zazdroszczą młodsi od nas (…) przekazuję Wam drodzy studenci najserdeczniejsze pozdrowienia. Przede wszystkim życzę Wam wielu inspirujących spotkań, nowych przyjaźni, realizacji swych pasji, kreatywności oraz niesłabnącego zapału do pracy nad swoim rozwojem – brzmiał jego fragment.

Po zakończeniu części oficjalnej, prezes cUTW Lucyna Bałandziuk oraz wiceprezes Wiesław Gogol oficjalnie ogłosili rozpoczęcie roku akademickiego, oraz zapowiedzieli wykład, dotyczący Zofii Kossak-Szatkowskiej, który wygłosiła prof. Dr hab. Krystyna Heska Kwaśniewicz. Następnie rozpoczęła się część artystyczna.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: