Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ilona Majewska wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie im. Olgi Rok

W dniach 26-27 listopada br. w Fabryce Sztuki w Łodzi podczas Kongresu Bibliotek Publicznych w VIII edycji Konkursu im Olgi Rok wyróżnienie zdobyła Ilona Majewska - specjalistka ds. edukacji medialnej w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie.

Kongres Bibliotek Publicznych organizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, co roku wyłania najlepsze bibliotekarki, które nominowane są do prestiżowej Nagrody im. Olgi Rok. W tym roku podczas Kongresu Bibliotek, który miał miejsce w Fabryce Sztuki w Łodzi wyróżnienie w Konkursie Olgi Rok zdobyła Ilona Majewska.

- W Bibliotece prowadzi Pracownię Multimedialną pracując z wykorzystaniem digital storytellingu, filmu animowanego, prowadzi zajęcia dla młodzieży o wyzwaniach związanych z nowymi mediami (fake newsy, mowa nienawiści, komunikacja), a także zajęcia dla seniorek i seniorów. Lubi łączyć atrakcyjne formy pracy z ważnymi tematami społecznymi. Zachęca dzieci do odkrywania nieoczywistych historii i opowiadania ich za pomocą filmów. Tak powstał „Krokodyl w Cieszynie“, „Filmowa Kronika Kobiet“. Wspólnie z Teatrem w Czeskim Cieszynie prowadzi warsztaty dziennikarskie dla młodzieży. Interesuje się reportażem – informuje Beata Parchańska z Biblioteki Miejskiej  Cieszynie  - Kapituła Konkursu wzięła pod uwagę, w jakim stopniu doświadczenia Ilony Majewskiej są inspiracją dla innych kobiet, czego mogą nauczyć się od niej inne biblioteki, szczególnie w zakresie pozyskiwania nowych użytkowników i zaangażowania w życie lokalnej społeczności oraz potencjał kandydatki, jako liderki zmian w swoim środowisku - dodaje Parchańska

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: