Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ile osób w nadzorze epidemiologicznym a ile w kwarantannie domowej?

Powiatowy Inspektor Sanitarny w Cieszynie podał dane dotyczące osób przebywających w nadzorze epidemiologicznym oraz w domowej kwarantannie na terenie Powiatu Cieszyńskiego na godzinę 13.00 w dniu 14.03.2020.

Z danych Inspektora Powiatowej Stacji Epidemiologiczno-Sanitarnej w Cieszynie, które przekazała nam pełniąca funkcję rzecznika prasowego Starostwa Powiatowego w Cieszynie Sylwia Pieczonka, wynika, że na dzień 14.03 w Powiecie Cieszyńskim mamy:

  • 196 osób przebywających w nadzorze epidemiologicznym
  • 317 osób przebywających w domowej kwarantannie

Na tę chwilę nie ma więcej zachorowań.

Dozorem sanitarnym określamy sytuację w której osoba przebywająca za granicą, co do której nie istnieje podejrzenie kontaktu z osobami zarażonymi, wraca do kraju i zostaje zobowiązana do kontaktu telefonicznego z regionalnym oddziałem Sanepidu. Osoba ta na bieżąco przekazuje informację telefonicznie na temat swojego stanu zdrowia. Dotyczy to osób które nie wykazują żadnych objawów chorobowych. Osoby z tej grupy mogą normalnie funkcjonować w społeczeństwie.

Kwarantanna domowa to sytuacja w której istnieje pewność, że osoba miała bezpośredni kontakt z osobą zarażoną lub znalazła się w sytuacji, w której mogła zostać zarażona. Okres kwarantanny wynosi 14 dni. W tym czasie osoba poddana kwarantannie nie może opuszczać swojego domu, a stan ten weryfikuje policja w losowych porach dnia. Należy pamiętać, że za złamanie warunków kwarantanny grozi kara do 5 tys zł.

Powyższe zasady nieznacznie sie zmienią w nocy z soboty na niedzielę (14/15.03.2020) gdy w Polsce wprowadzony zostanie stan zagrożenia epidemicznego. Wszyscy Polacy powracający zza granicy będą poddawani obowiązkowej kwarantannie.

Proszę w obecnej sytuacji o zachowanie spokoju i zdrowego rozsądku oraz stosowanie się do zaleceń epidemiologicznych wydawanych przez władze oraz uprawnione służby, ponieważ teraz to nasze podstawowe zadanie! - apeluje Sylwia Pieczonka.

TD

COVID-19 w Polsce. COVID-19 na świecie. Mapa aktualizowana co 2 h

link do mapy: COVID-19 w Polsce i na świecie. Mapa

źródło: ox.pl
dodał: tede

Komentarze

14
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-03-14 17:25:54
Andrzej Dupa: rząd nie potrafi zadbać o fartuchy, maski i testy dla szpitali, ale potrafił zamknąć granice i galerie handlowe, taka jest prawda o tej epidemii w polskim wydaniu
2020-03-14 18:03:23
koszor: Twoje nazwisko jest odpowiednie do poziomu twoich komentarzy.
2020-03-14 20:02:28
mario172: Andrzej żeś błysnął.. wszystko już dawni powinno być pozamykane żeby zminimalizować rozwój wirusa!!!te twoje maseczki i rękawiczki w tyłek se wsadź...boze co za ludzka ciemnota!!!
2020-03-14 20:11:49
format: Oj kłamczuszki z tego naszego rządu i administracji, w polsce ogłoszono że jest poniżej 100 przypadków bo nie badamy osób z kręgu zagrożenia tylko tych co już jest pewne na 100% że są chorzy... Mamy tyle procent chorych w stosunku do liczby ludności co niemcy tylko ich nie weryfikujemy, chyba że Polacy to naród wybrany i na feriach nie zarażali się jak inni... Tylko czemu lekarze musieli podpisać klauzule milczenia i dane o przypadkach zachorowań wychodzą tylko z info rządu...
2020-03-14 20:55:04
Andrzej Dupa: mario - naiwny jesteś z tym "wszystko pozamykane", raczej powinno się wszystkich ludzi zlikwidować i skremować albo zalać wapnem w głębokich dołach gdyby iść twoim tokiem rozumowania - na choroby są potrzebne dobrze wyposażone szpitale, lekarze i lekarstwa, W. Brytanie najrozsądniej postępuje nie ruszając gospodarki, firm, granic i.t.p., a koncentrując się na leczeniu i rzetelnej informacji - koszty chaotycznych i bezsensownych działań naszego rządu będziemy ponosić bardzo długo i będą one bardzo wysokie
2020-03-14 22:23:59
Andrzej Dupa: to jest dobre: rząd nie pozwala liniom lotniczym latać do Polski, potem ogłasza, że sprowadzi z zagranicy do kraju Polaków, a teraz okazuje się, że zrobi to za pieniądze i to duże - w ten sposób pod pretekstem epidemii podkarmi kosztem podróżnych państwowy LOT który jest w finansowych tarapatach, tak się dzisiaj w Polsce na wirusie robi interesy
2020-03-15 07:38:22
vis: Andrzejku a w Czechach, we Włoszech też rzadzi PIS? Bo też pozamykali granice, sklepy wprowadzili stan wyjatkowy. Poczytaj sobie dziennik internetowy czeski idnes i dowiedsz sie że problemy z srodkami higieny, sprzętem medycznym również mają Czechy. Dania również dzisiaj zamknęła granice. Pisz chłopie na temat i nie wykorzytuj forum do belkotu o zbarwieniu politycznym.
2020-03-15 09:09:14
Zet: opadnie kurz bitewny i wtedy porównamy kto miał rację, Brytyjczycy czy my
2020-03-15 09:52:31
Andrzej Dupa: visiku, to ciekawe że ci od razu akurat PiS się wyświetlił przed oczyma i od razu zabarwiasz sprawę politycznie, ja o partiach nic nie pisałem...:) - i nie pisałem, że Polska jest jedynym krajem w którym politycy są totalnie zagubieni, a na dodatek próbują coś politycznie ugrać, ale skoro się prosisz to teraz to napiszę tak: rząd PiS pogubił się zupełnie w tej sytuacji, nie ma żadnych rezerw finansowych bo rozdał wszystko na potrzeby swojej partii i kampanii wyborczych, nie ma żadnych rezerw materiałowych o których trąbi od kilku tygodni i które po dziś dzień nie ujrzały światła dziennego, nie ma lekarzy, lekarstw, testów, oddziałów zakaźnych, w oficjalne optymistyczne wystąpienia rządzących nawet dzieci już chyba nie wierzą, przy okazji epidemii rządzący kombinują jak by z tego bałaganu korzyści wyborcze dla Dudy uzyskać i tak dalej i dalej - a że gdzie indziej podobne błędy i nadużycia są popełniane TO NIE JEST ŻADNE USPRAWIEDLIWIENIE DLA POLSKIEGO RZĄDU
2020-03-15 10:38:32
vis: Koronawirus. Fala krytyki pod adresem UE "Der Spiegel" informuje, że masek oraz sprzętu medycznego brakuje m.in. w Niemczech i Francji. Z tego powodu kraje te nie odpowiedziały na apele Włochów o wysłanie dodatkowego zaopatrzenia. Pomoc musiała nadejść aż z Chin."Koronawirus ukazuje bezsilność UE" – pisze dziennik. W obliczu zagrożenia poszczególne państwa skoncentrowały się na własnych resortach zdrowia i ochronie granic. W takim razie wymień Państwa w UE które nie są zagubione, które mają epidemię pod kontrolą. To co napisalem to są fakty, więc nie pisz bzdur. A jak piszesz w swoim pseudomerytorycznym poście rząd to kogo miałeś na mysli? oswieć mnie kto obecnie w Polsce sprawuje władzę.
2020-03-15 11:43:21
jasper: Chcecie poznac prawde o stanie faktycznym SLUZBY ZDROWIA i co w kierunku walki z wirusem czynia obecne wladze PiS ? Proponuje przeprowadzenie wywiadow nie z politykami a ze sluzba zdrowia w calej Polsce. Znajomy lekarz jest przerazony co bedzie dalej . I UE nie ma z tym nic wspolnego.
2020-03-15 12:23:44
Andrzej Dupa: visiku, nie tłumacz rządu PiS tym, że ponoć w Niemczech brakuje sprzętu - porównaj ilość testów wykonywanych w różnych krajach, w tym w Niemczech, z tą wykonaną w Polsce to może zrozumiesz jaka jest różnica - i jeszcze ci przypomnę jak premier Kopacz z PO inaczej niż niemal cała Europa nie zdecydowała w 2009 o zakupie lipnych szczepionek przeciwko rzekomej epidemii grypy H1N1, wbrew naciskom farmaceutycznego lobby i histerycznym porykiwaniom opozycyjnego wtedy PiS - tym się różnią rządy kompetentnych, samodzielnych i odważnych od rządów niekompetentnych, bezwolnych i tchórzliwych
2020-03-15 15:37:44
kowolika@wp.pl: Wczoraj, 14.03 w godz. popołudniowych lądował na platformie szpitalnej helikopter. Obserwowalismy to z zainteresowaniem.Byc może ktoś potrzebował pomocy lub tez (i tak to wyglądało), że przywieziono potrzebny sprzęt, odzież ochronną , a może lekarstwa.Na stronie portalu ani słowa- pierwsza wiadomość "Bajer" do adpocji-
2020-03-15 17:52:56
daniel3ttt: No patrzcie krzysztofmn pisze teraz pod innym nickiem. Dalej nic się nie zmienił i rozpowszechnia nieprawdziwe informacje.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: