Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ile mandatów?

W mamach działań „Prędkość”, policjanci ruchu drogowego z cieszyńskiej komendy prowadzili wzmożone kontrole prędkości

Policjanci z wydziału ruchu drogowego, cieszyńskiej komendy, przeprowadzili wczoraj (11.06) działania „Prędkość”. Celem tych działań była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie w zakresie przestrzegania przepisów dotyczących prędkości.

- Bardzo często kierowcom wydaje się, że jadąc szybko zaoszczędzą dodatkowe kilka minut. Ale co się stanie, jeśli dojdzie do zdarzenia drogowego? W najlepszym wypadku uszkodzone zostaną auta, w najgorszym – życie może stracić sam kierowca, jego pasażerowie, albo inni uczestnicy ruchu drogowego – mówi asp. Krzystof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Mundurowi łącznie skontrolowali 80 kierujących, ujawnili 72 wykroczenia przekroczenia dozwolonej prędkości. Policjanci zatrzymali również kierującego renaultem 56-latka z naszego powiatu, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości.

Red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-06-12 11:27:01
krzysztof.mm: Policja jest czujna, zwłaszcza na warszawskim Żoliborzu: ✍ Na pytanie, jak policja tłumaczy tę sytuację, Grzegorz Łakomski przyznał, że "oficjalnie nie ma tej ochrony". - Oficjalne stanowisko jest takie, że policja patroluje tam większy teren. Nawet, jak pytaliśmy rzecznika Komendanta Stołecznego Policji, to uzyskaliśmy odpowiedź, że policja nie chroni żadnej posesji w tamtej okolicy. Jak widzimy, praktyka jest inna. Cały proces "wygląda w ten sposób, że policjanci mają stałe miejsce, gdzie parkują swój radiowóz". - Nie stoją tuż obok posesji, bo takie dostali polecenie, żeby nie było ich widać z okien domu Jarosława Kaczyńskiego. Zmieniają się trzy razy na dobę. Radiowóz, który tam stoi, nie może odjechać, dopóki następna zmiana nie przyjedzie. Dziennikarze poprosili o wykaz wszystkich interwencji policji w tamtej okolicy z ostatnich trzech miesięcy, bo gdyby tych interwencji było bardzo dużo, to dawałoby uzasadnienie, by policja patrolowała tam okolice. Okazało się, że w ciągu ostatnich trzech miesięcy było tam siedem drobnych interwencji, które polegały na legitymowaniu kilku obywateli, którzy się tam pojawili. Można powiedzieć, że przy przeciętnym sklepie monopolowym w ciągu trzech miesięcy dzieje się więcej i policja ma więcej do roboty ✍ 4 mundurowych, 2 tajniaków, zmiana co 8 godzin, 18 policjantów ma co robić na okrągło
2020-06-12 11:51:23
Łobibok: Policja nie jest czujna przy czarnych kaczych schodach do nieba, tam się odbywały nielegalne zgromadzenia i policja chroniła tych co się nielegalnie gromadzą a spisywała dane tych co na poboczu w kilku metrowych odstępach stali. https://www.youtube.com/watch?v=5TXtm1cYuZo https://www.youtube.com/watch?v=6dd-1lxWsDo
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: