Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ignorują przepisy ruchu drogowego

Straż Miejska analizując statystyki poinformowała, że w ostatnim czasie wzrosła liczba naruszeń przepisów ruchu drogowego, szczególnie w centrum miasta. Kierowcy ignorują obowiązujące tam znaki drogowe.

Stąd wzmożone kontrole mundurowych . Tylko w dwóch miejscach (Rynek, Głęboka) od początku grudnia strażnicy ujawnili 68 wykroczeń.

Cieszyńska straż miejska przypomina, że na Rynku, ul. Głębokiej, Śrutarskiej, Sejmowej, Szerokiej, Szersznika, Srebrnej, Olszaka, Trzech Braci, Browarnej i Pl. Św. Krzyża obowiązują ograniczenia w ruchu pojazdów. Przy wjazdach na te ulice ustawione są znaki B-1 „zakaz ruchu w obu kierunkach” wraz z tabliczkami określającymi użytkowników nie podlegających tym ograniczeniom. Ponadto w wielu miejscach na tych ulicach obowiązują także znaki B-36 „zakaz zatrzymywania”

Za niedostosowanie się do znaku ‘B-1” grozi mandat karny do 500 zł, zaś każdy ukarany kierowca otrzymuje ponadto 5 punktów karnych.

(red/ SM Cieszyn)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-12-27 15:48:52
krokusik: Zamiast tej mikro-galerii trzeba było porządny piętrowy parking wybudować i centrum miasta wyłączyć z ruchu. Cieszyn jest na tyle małym miastem, że z obrzeży do centrum "z buta" można dojść w 5-10 minut. Ale są palanty co do biedronki zamiast zajść w kilka minut to krążą po parkingu jak gzy wokół krowińca.
2018-12-27 17:48:01
wyśmienity cwaniaczek: a mi się wydaje , że cIESZYN schodzi na psy ...
2018-12-27 19:23:28
bronek91: krokusik, całkowita zgoda.
2018-12-27 20:18:39
mstudnicki: Przed Świętami podrzuciliśmy znajomego na Rynek i.. niespodzianka! Nie było możliwości legalnego opuszczenia Rynku, gdyż jakieś służby w kamizelkach wieszały światełka na Menniczej i zablokowały tą ulicę pachołkami. Zapomnieli jednak chyba, że ul. Mennicza, to jedyny legalny wyjazd z Rynku dla samochodów bez specjalnych uprawnień. Oczywiście żadnego objazdu nie zorganizowali, więc wszystkie nadjeżdżające samochody były w pułapce. Co ciekawe, za mną jechał samochód Służby Celnej, który po kilku minutach konsternacji włączył sygnał i "wrócił" pod prąd ul. Matejki w dół. Tymczasem nadjeżdżały kolejne i kolejne samochody, których kierowcy nie mieli pojęcia, dlaczego stoją. Kiedy zorientowalismy się, że "wieszacze światełek" nie skończą szybko, także pojechaliśmy wokoło Rynku (czyli pod zakaz ruchu) - czyli tak, jak wszyscy. Ciekawe jakie legalne wyjście z sytuacji przewidział organ uprawniony do wystawienia tym wszystkim innym kierowcom mandatów?
2018-12-28 20:49:37
krzysztof.mm: są palanty co myślą, że jeśli się zamknie centrum miasta dla samochodów, to ludzie się rzucą tam na spacery - nie zdziwiłbym się, gdyby taki defekt umysłu łączył się z pisizmem
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: