Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Iglica znów na ratuszu

Po ponad rocznej przerwie, dziś (14.03) wróciła na swoje miejsce - mowa o iglicy, która od 1984 roku zdobiła cieszyński Ratusz. W zeszłym roku, w lutym, na skutek wichury, iglica została uszkodzona.

Dziś (14.03) w godzinach porannych przed cieszyńskim Ratuszem pojawiły się dwa specjalistyczne dźwigi. Całe to zamieszanie spowodowane było montażem iglicy na wieży Ratusza. 

9 lutego zeszłego roku podczas wichury iglica, którą  zamontowano w 1984 roku podczas generalnego remontu wieży ratuszowej, została uszkodzona. Dzięki straży pożarnej z Bielska-Białej wspieranej przez cieszyńskich strażaków i Straż Miejską, iglicę zdemontowano i przekazano do naprawy, której podjęła się ślusarnia Leszka Poloka z Cieszyna. Wzmocnioną iglicę przymocowano do wieży ratuszowej za pomocą dwóch specjalistycznych dźwigów, a cała operacja zakończyła się pomyślnie – informuje cieszyński magistrat.

 

MSZ

Pisaliśmy: Wiatr pokonał orła

źródło: ox.pl
dodał: MSZ,JB

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-03-14 21:53:30
Przepierón: Ciekaw jestem jak wysoki był koszt naprawy iglicy jeżeli to tak długo trwało, mam nadzieje, że UM nie płacił firmie za każdy dzień przetrzymywania iglicy. Znając cieszyńskie anomalia mogło to pójść w dziesiątki tysięcy złotych.
2017-03-14 22:54:50
bronek91: Ciekawe jak długo będzie trwało przenoszenie dworca z ul. Chrobrego....
2017-03-15 09:05:08
795: Wow! Ta iglica jest potrzebna Cieszynowi jak qrwie majtki! ;)
2017-03-15 10:21:24
filok: Bronek co wy tak z tym dworcem ciągle, przecież te autobusy muszą gdzieś stać zanim nie wybudują nowego dworca. Gdziekolwiek by nie stały to i tak nie będzie się to podobać. Co za ludzie... kilka autobusów na chwilę pod oknami stoi i już płacz i lament od razu. Trzeba się wyprowadzić na wieś jak ja jak się nie podoba !
2017-03-15 22:10:01
bronek91: @filok<br />\&quot; te autobusy muszą gdzieś stać zanim nie wybudują nowego dworca.\&quot; - cytat <br />To trzeba była rozbierać stary? Był dobry, nawet, moim zdaniem na dzień rozbiórki remontu nie wymagał. Piekno wizytówka miasta. Przyjezdnych wita sąd i więzienie. Nie wiadomo za bardzo kaj sie jaki autobus podstawi, nawet żodyn za bardzo nie poinformowoł, że je przeniesiony z pierwotnego miejsca na ul. Chrobrego. Moło, że musiołech szukać autobusu, to piyrsze musiołech znaleźć dworzec.... To nima normalne, ta sytuacja jest gorszo od patologii. Jak chcieli mieć dworzec w innym miejscu, to trzeba było piyrsze wybudować nowy a potym zbulać stary. A nie bulać dobry, bez potrzeby, żeby tam krzoki wyrosły. I co kiery z tego co mo???? ino wiyncyj problemow. Kaj som teraz radni bezradni??? Gańba i wstyd !!!! Niech se teraz radni przyjadą do Cieszyna, akurat autobus stowo pod anclym, nawet już do sądu ni ma po drodze.... <br />
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: