Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Hybryda w Strumieniu

W czwartek Burmistrz Strumienia Anna Grygierek oraz Wójt Gminy Chybie Janusz Żydek oficjalnie przekazali do użytkowania policjantom z komisariatu w Strumieniu nowy radiowóz. To hybrydowa Toyota Corolla.

Podczas spotkania w Komisariacie Policji w Strumieniu Anna Grygierek i Janusz Żydek zgodnie stwierdzili, że zakup nowego radiowozu to inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców, którego nie sposób wycenić, a jednocześnie, co nie pozostaje bez znaczenia, również ochrona środowiska. Obie gminy dołożyły się do zakupu pojazdu. Władze samorządowe Strumienia i Chybia przekazały na ten cel po 17 500 zł. Pozostałe środki pochodziły z funduszy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz budżetu KWP w Katowicach. Pojazd na co dzień będzie pomagał w służbie policjantom dbającym o bezpieczeństwo na terenie obu gmin.

Radiowozy mają bogate wyposażenie, należą do niego m.in. automatyczna skrzynia biegów, automatyczna klimatyzacja oraz kamera cofania. Toyota Corolla kombi warta jest ponad 102 tys. zł brutto, a pod maską posiada silnik o pojemności 1,8 litra. Łączna moc układu hybrydowego, to 122 KM. Spalanie paliwa w tego rodzaju pojazdach (niezależnie od tego, czy auta używa się w mieście, czy na trasie) jest bardzo małe. Emisja CO2 nie przekracza zaś 90 g/km. Wprowadzenie ekologicznych samochodów do floty polskiej policji wpisuje się w ogólnoświatowe trendy dbania o środowisko.

(red./mat.pras.)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: