Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wianki i Brathanki – Zebrzydowice imprezują

Po raz kolejny to będzie tradycyjnie mocne rozpoczęcie wakacji w Zebrzydowicach. Imprezowanie rozpocznie w sobotę impreza WIANKI, podczas której nie zabraknie pokazów z ogniem oraz sztucznych ogni. Drugiego dnia, oprócz tradycyjnego Mikrofonu dla Wszystkich obędzie się koncert zespoły Brathanki.

Z inicjatywy akordeonisty Janusza Mus pod koniec roku '98 powstaje folkowo - rockowa grupa BRAThANKI ". w 2000 r Zespół podpisuje kontrakt na trzy płyty z SONY MUSIC POLSKA i rozpoczyna profesjonalną działalność koncertową. Pierwsza płyta Ano ! jest największym wydarzeniem muzycznym roku. Sprzedaż przekracza 300 tysięcy egzemplarzy a krążek zyskuje miano multi-platyny. Piosenki takie jak: Czerwone korale, Gdzie ten który powie mi , Siebie dam po ślubie, Modliła się dziewczyna czy Heniek, z tekstami Zbigniewa Książka, zna i śpiewa cała Polska. Nagrody: - Superjedynka w kategorii “Debiut 2000” na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu - III Nagroda na Baltik Festival w Karlshamn (Szwecja)

Pierwszego dnia (sobota, 29 czerwca 2019) wstęp kosztuje 10 zł zaś koncert BRATHANKÓW w niedzielę (30 czerwca) będzie bezpłatny.

(red)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: