Hula najwyżej z Polaków, kolejny tryumf Hamanna

Niestety, w Wiśle w ani jednym konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego nie widzieliśmy polskiego skoczka na podium. W sobotnich zmaganiach, spośród biało-czerwonych, najwyżej uplasował się Stefan Hula (na zdj.), który był ósmy. Ze zwycięstwa, podobniej jak we wczorajszym konkursie, radował się Martin Hamann.

W ubiegłym roku radowaliśmy się z dwóch zwycięstw Klemensa Murański w Wiśle w ramach Letniego Pucharu Kontynentalnego, a na podium stanęli także Andrzej Stękała oraz Paweł Wąsek. Niestety, w tegorocznych konkursach żadnemu z Polaków nie powiodło się wskoczyć do pierwszje "3" podczas zmagań na skoczni im. Adama Małysza.

We wczorajszym konkursie (pisaliśmy tutaj) blisko trzeciego miejsca był Aleksander Zniszczoł, który uplasował się zaraz za pierwszą „3”. Podczas sobotnich zmagań znowu dwóch polskich zawodników zostało sklasyfikowanych w czołowej „10”, ale z wyraźną stratą do podium – Stefan Hula był 8., a Klemens Murańka uplasował się zaraz za nim.

Spośród zawodników Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego najwyżej ulokował się Tomasz Pilch – na 11. pozycji. 19-latek, podobnie jak w piątkowym konkursie, również i dzisiaj zaatakował w drugiej serii, uzyskując 130,5 m, ale nie powiodło mu się wskoczyć do „10”. Tuż za jego plecami został sklasyfikowany jego kolega klubowy, Aleksander Zniszczoł (12.).

Ze zwycięstwa radował się Martin Hamann, który Wisłę opuści z dwoma wiktoriami. O ile we wczorajszym konkursie bronił pierwszej pozycji, o tyle dzisiaj był drugi na półmetku zmagań. Jednak w rundzie finałowej skoczył 137,5 m, czym wyrównał letni rekord skoczni oraz zapewnił sobie zwycięstwo. Drugi był Sander Vossan Eriksen (wczoraj także drugi - przyp. red.), a na najniższym stopniu podium stanął Timon Pascal Kahofer z Austrii.