Zniszczoł tuż za podium! Zwycięstwo Martina Hamanna

Za nami pierwszy konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle, który padł łupem reprezentanta naszych zachodnich sąsiadów, Martina Hamanna. Zaraz za pierwszą "3" uplasował się Aleksander Zniszczoł (na zdj.).

Największe nadzieje wiązaliśmy właśnie z Aleksandrem Zniszczołem, który w serii próbnej zajął trzecie miejsce. Tę samą pozycję zajmował również po pierwszej rundzie piątkowego konkursu, ale niestety, nie zdołał utrzymać miejsca na podium. W serii finałowej nie przekroczył granicy 130 metrów (129,5 m) i zanotował spadek na czwartą lokatę.

W czołowej "10" mieliśmy sklasyfikowanych dwóch polskich skoczków. Oprócz ww. Zniszczoła, na 10. miejscu uplasował się Paweł Wąsek. Ustronianin zakończył zmagania pozycję niżej, ale David Haagen, który był 5., został zdyskwalifikowany, dzięki czemu zawodnik Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego awansował do "10".

Warto wspomnieć o dalekim skoku Tomasza Pilcha z drugiej serii. Wiślanin zajmował 14. miejsce na półmetku konkursu i w rundzie finałowej postanowił zaatakować czołową „10”. 19-latek wykorzystał mocny wiatr pod narty i skoczył aż 135 metrów, lądując bez telemarku. Ostatecznie, zawodnik WSS utrzymał zajmowaną pozycję.

Ze zwycięstwa radował się Martin Hamann. Niemiec uzyskał najdłuższą odległość w pierwszej serii - 133 m - a w drugiej wylądował pół metra bliżej, dzięki czemu odniósł wygraną w piątkowym konkursie. Drugi był Sander Vossan Eriksen, który na podium wskoczył z ósmej pozycji. Nie ma się czemu dziwić, gdyż Norweg skoczył 135 m w rundzie finałowej. Na najniższym stopniu podium stanął Anze Lanisek.

Letni Puchar Kontynentalny, Wisła, 18.09.2020:
1. Martin Hamann (GER) 133,0 m / 132,5 / 254.9 pkt.