Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Hufiec odpowiada na zarzuty

W związku z ukazaniem się artykułu "Cieszyn - sprawa drzew", w dniu 16.04.2011 Komenda Hufca Ziemi Cieszyńskiej, pragnie odnieść się do zarzutów stawianych przez czytelnika portalu ox.pl w artykule Cieszyn - sprawa drzew

Nieprawdą jest to, iż przyczyną wycinki był cień, rzucany przez drzewa, który miał przeszkadzać sąsiadom. Wszystkie wycięte drzewa były w bardzo złym stanie zdrowotnym i zagrażały otoczeniu. W koronach znajdowała się liczna jemioła, posusz obejmował ponad 30% koron, które były asymetryczne. Drzewa były pochylone, istniało duże zagrożenie wyłamania. Na jednaj z topoli można było zauważyć wyraźne pęknięcie na długości całego pnia, które powstało na skutek trafienia pioruna. Wycinka została przeprowadzona zgodnie z obowiązującymi przepisami i była jedynym rozwiązaniem w tej sytuacji.

Ogród Domu Harcerza to miejsce, w którym organizowane są zajęcia dla dzieci i młodzieży. W związku z tym Komenda nie mogła sobie pozwolić na ryzyko zagrożenia ich bezpieczeństwa. Ryzyko to nie było bezpodstawne. W ostatnim czasie, wiele gałęzi wyłamało się, spadając na teren Domu Harcerza. Potwierdzeniem tych słów może być uszkodzony przez spadający konar płot. Nie chcąc dopuścić do powtórzenia tej sytuacji, która mogła zakończyć się w dużo bardziej tragiczny sposób, Komenda Hufca Ziemi Cieszyńskiej postanowiła wystąpić z wnioskiem o wycinkę drzew zagrażających otoczeniu.

W opublikowanej wypowiedzi czytelnika pojawiła się również informacja, że wycinka drzew jest kontynuacją ubiegłorocznej. Jest to informacja nieprawdziwa. W zeszłym roku na terenie Domu Harcerza nie wycięto żadnego drzewa.

Na koniec dodam, iż w ogrodzie Domu Harcerza, zgodnie z obowiązującą ustawą, zasadzone zostaną nowe drzewa.

Do oświadczenia dołączam zdjęcia sprzed wycinki, które ukazują zły stan zdrowotny drzew oraz zdjęcia uszkodzonego płotu.

Komendantka Hufca Ziemi Cieszyńskiej
phm. Joanna Brenicka

Pisaliśmy:
Cieszyn: Sprawa drzew


 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: