Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Hażlaskie inwestycje drogowe

Dobiegają końca prace na ul. Dworskiej w Pogwizdowie, na które gmina Hażlach pozyskała dofinansowanie na realizację zadań z zakresu budowy i modernizacji dróg lokalnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. To jednak niejedyne inwestycje drogowe, realizowane w Gminie.

Ulica Dworska już wkrótce zostanie ukończona. Wcześniej w ramach środków PROW-owskich zmodernizowano ul. Rudowską, Sadową, Pilotów, Kwiatową, Osiedlową, Szkolną oraz Spacerową. Gmina Hażlach jednak nie spoczywa na laurach i wciąż działa w celu pozyskiwania nowych środków na remonty lokalnych dróg. Niedawno pojawiły się informacje o rządowym wsparciu przebudowy ul. Sośnie w Kończycach Wielkich. Prace trwają również na ulicy Gdańskiej w Pogwizdowie, która również w najbliższym czasie ma zostać ukończona.

Inwestycji drogowych jest sporo, a Gmina aktywnie stara się pozyskiwać środki zewnętrzne – Bez tych środków, tak biedny samorząd, jak my, nie byłoby stać na tak drogie inwestycje drogowe. W bieżącym roku tylko rządowe wsparcie w ramach FDS dla Gminy Hażlach wyniesie 1 665 152,70 zł, co w połączeniu ze środkami własnymi umożliwi wygenerować inwestycje na poziomie 2 174 363,36 zł. Warto dodać, iż umiejętne łączenie środków własnych z zewnętrznymi pozwala osiągnąć efekt dźwigni finansowej, to znaczy w bieżącym roku przebudujemy ponad 5,2 kilometrów dróg o łącznej wartości 5 535 000 zł, w tym wsparcie zewnętrzne wyniesie 2 652 000 zł – poinformował portal ox.pl Wójt Hażlacha Grzegorz Sikorski.

 

JŚ/ mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: