Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Haratyk w kadrze na MŚ!

Lekkoatleci z całego globu szykują się do najważniejszej imprezy tego roku - Mistrzostw Świata w Dosze. Polacy podali skład reprezentacji w poniedziałek, a wśród 44 zawodników nie zabrakło Michała Haratyka, który będzie jednym z kandydatów do medalu w pchnięciu kulą.

Mistrzostwa Świata rozpoczną się 27 września i potrwają do 6 października. Nas będą interesowały najbardziej wydarzenia z 3 i 5 października. Najpierw kulomioci przystąpią do eliminacji, które zaplanowano na godz. 18:20. Z kolei dwa dni później odbędzie się finał męskiej kuli, a jego początek wyznaczono na 19:05. Dodajmy, że transmisję z mistrzostw przeprowadzi TVP Sport.

Polskę, w pchnięciu kulą, będą reprezentować Michał Haratyk oraz Konrad Bukowiecki. Mistrz Europy zdołał w tym sezonie ustanowić nowy rekord Polski (22,32 m), a ostatnio zrobił sobie krótką przerwę, aby nabrać sił przed czempionatem. Na brak formy nie może za to narzekać Bukowiecki, który ostatnio regularnie pokonywał granicę 22 m. Podczas niedawnego mitynu im. Kamili Skolimowskiej ustanowił rekord Europy U-23 - 22,25.

Nasi kulomioci nie będą mieli łatwego orzecha do zgryzienia, bo w Dosze zobaczymy także kulomiotów spoza Starego Kontynentu. Tytułu mistrzowskiego będzie bronić Tom Walsh, a w tym sezonie już nieraz groźny okazywał się Darlan Romani z Brazylii. Nie możemy również zapomnieć o reprezentantach Stanów Zjednoczonych.

Kadrę reprezentacji Polski na lekkoatletyczne MŚ w Dosze (27 września - 6 października) znajdziecie TUTAJ.

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: