Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Hażlach: wójt z absolutorium i wotum zaufania

Podczas czerwcowej (29.06) sesji Rady Gminy Hażlach radni pochylili się nad Raportem O Stanie Gminy Hażlach i zadecydowali o udzieleniu absolutorium oraz wotum zaufania wójtowi Grzegorzowi Sikorskiemu.

Raport o Stanie Gminy Hażlach za 2021 rok był dosyć optymistyczny. Początkowo budżet zakładał deficyt finansowy, jednak Gmina zakończyła rok z ponad 4-milionową nadwyżką - miniony rok był czasem „umiarkowanie” dobrym. Dom Przyrodnika wraz z Placem prof. Wiktora Wawrzyczka otrzymał nagrodę Marszałka za Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego 2021, sołectwo Rudnik (za Park sensoryczny – miejsce spotkań i relaksu pokoleń) otrzymało trzecie miejsce w kategorii najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi. W rankingu "Rzeczpospolitej", który obrazuje jakość zarządzania w polskim samorządzie zostaliśmy sklasyfikowani na 46 miejscu wśród 1533 gmin wiejskich w Polsce. W minionym roku otworzyliśmy dość szeroki front robót (zabezpieczając na ten cel środki finansowe, bez konieczności zadłużania się), który w bieżącym roku jest dalej rozszerzany – poinformował Grzegorz Sikorski w mediach społecznościowych.

Budżet Gminy ma się więc dobrze, dobrze ma się również demografia. Chociaż Gmina Hażlach odnotowała spadek mieszkańców względem 2020 roku (z 10544 w 2020 roku na 10495 w 2021 roku), to i tak w perspektywie kilkuletniej mieszkańców przybywa (w 2016 w Gminie Hażlach mieszkało 10426 osób). Najmniej licznym sołectwem jest Rudnik, a najwięcej mieszkańców liczy sobie Pogwizdów. Treść raportu dostępna jest tutaj.

Radni zadecydowali jednogłośnie (14 osób za, 1 osoba nieobecna) o udzieleniu wójtowi absolutorium oraz wotum zaufania - Serdecznie dziękuję, że z wzajemnym szacunkiem potrafiliśmy się w tym trudnym dla nas wszystkich roku wspierać i spierać, bo przecież najważniejsze dla nas zawsze będzie dobro Gminy Hażlach i jej Mieszkańców. Dziękuję Radnym, Sołtysom, wszystkim współpracownikom, urzędnikom oraz Mieszkańcom za wsparcie, dobre słowa dodające skrzydeł, ale i konstruktywną krytykę – mówił Sikorski.

 

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-06-30 15:58:16
Stary Wiarus: Panie Wójcie, na drogi nie ma kasy i asfaltu a na głupie wygibasy w centrum Hażlacha to jest!!! po drugie zero rajdów po gminnych marnych drogach.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: