Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Hażlach: są pieniądze dla sportowców

W sytuacji, gdy finanse samorządów są mocno nadszarpnięte przez zmiany, samorządy mają problem z wygospodarowaniem pieniędzy na sport. Wójt Hażlacha – Grzegorz Sikorski poinformował, że udało się dofinansować sportowców – pieniądze otrzyma pięć klubów sportowych z gminy.

Wójt Grzegorz Sikorski poinformował o trudnej sytuacji finansowej samorządów oraz o pieniądzach, które udało się wygospodarować na wsparcie sportowców - Pomimo wielu niewiadomych, co do kształtowania się sytuacji ekonomiczno – finansowej samorządów w Polsce, utrzymaliśmy wielkość wsparcia dla naszych klubów sportowych. Otrzymają one z budżetu gminy Hażlach w 2022 roku 191 tys. zł. na swoją działalność. Do tego dochodzi dotacja rzeczowa w postaci możliwości darmowego korzystania z obiektów sportowych (co przy wzroście cen nośników energii jest dużym wsparciem), którą szacujemy na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Do tego należałoby dodać jeszcze środki pochodzące z funduszu sołeckiego oraz nagrody sportowe za wysokie wyniki we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym – wtedy mielibyśmy pełny obraz wsparcia – napisał w mediach społecznościowych.

Pieniądze otrzyma 5 klubów sportowych, działających na terenie Gminy Hażlach:

  1. LKS „Olza Pogwizdów” (49.000 zł) – dotacja w  zakresie sprzyjania rozwojowi sportu na realizację zadania pod nazwą „Żyj zdrowo na sportowo – regularne zajęcia sportowe dla mieszkańców Pogwizdowa w dyscyplinach sportowych piłka nożna oraz siatkówka, udział drużyn LKS Olza Pogwizdów w rozgrywkach ligowych organizowanych przez Podokręg Skoczów oraz turniejach letnich oraz halowych na terenie Polski, organizacja halowych turniejów w piłce nożnej dla dzieci i młodzieży
  2. LKS „Błyskawica” (47.000 zł) – dotacja w zakresie sprzyjania rozwojowi sportu na realizację zadania pod nazwą „Udział drużyn piłkarskich (żaków, orlików, trampkarzy, juniorów i seniorów – Klasa „B” i „A”) LKS „Błyskawica” Kończyce Wielkie w rozgrywkach piłkarskich o mistrzostwo na szczeblu Podokręgu Skoczów i Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Katowicach w rundzie wiosennej i jesiennej 2022 roku”.
  3. LKS „Victoria” (47.000 zł) – dotacja w zakresie sprzyjania rozwojowi sportu na realizację zadania pod nazwą „Udział drużyn piłkarskich Ludowego Klubu Sportowego Victoria Hażlach w rozgrywkach o mistrzostwo na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej oraz Beskidzkiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Bielsku-Białej, Podokręg Skoczów w rundzie wiosennej sezonu 2021/2022 oraz rundzie jesiennej sezonu 2022/2023”.
  4. UKS NAKANO (25.000 zł) – dotacja w zakresie sprzyjania rozwojowi sportu na realizację zadania pod nazwą „Popularyzacja dyscyplin sportu judo oraz ju-jitsu wśród dzieci i młodzieży – udział zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego Nakano Pogwizdów w turniejach judo oraz ju-jitsu”
  5. LKS „Rudnik” (23.000 zł) – dotacja w zakresie sprzyjania rozwojowi sportu na realizację zadania pod nazwą „Udział drużyn piłkarskich LKS „Rudnik” w Rudniku: seniorów i trampkarzy w rozgrywkach piłki nożnej organizowanych przez Śląski

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: