Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Hażlach - Przyjazna Gmina 2021

Gmina Hażlach została wyróżniona tytułem Przyjazna Gmina 2021. Wójt Grzegorz Sikorski odebrał nagrodę podczas Kongresu Turystyki Polsko-Czeskiej.

Współpraca transgraniczna pozwala wielu gminom na szybki rozwój. Gmina Hażlach radzi sobie w tym zakresie bardzo dobrze, czego dowodem jest stała współpraca z Karwiną i realizacja wielu projektów (m.in. wynikiem współpracy z czeską stroną jest powstanie sceny w Zamarskich, przy którym drugą stroną projektu jest Karwina, czy Dom Przyrodnika w Hażlachu, który został przygotowany dzięki środkom z projektów, w którym partnerem było Muzeum w Czeskim Cieszynie. Po Czeskiej Stronie udało się odnowić Archeopark w Kocobędzu).

Podczas  kongresu Grzegorz Sikorski opowiadał o zmianach, jakie zaszły w gminie - w ciągu kilku lat Gmina Hażlach zmieniła się z mieszkańcami i dla mieszkańców. Stworzyliśmy wspaniałą społeczność, która wspiera i inspiruje nas do działania... Naszym kluczem do sukcesu nie jest to ile razy przecinano wstęgę otwierając drogi, boiska sportowe czy budynki wielofunkcyjne, lecz to, jaką wartość mają te inwestycje dla mieszkańców. Lokalny lider to ktoś, kto chce i potrafi z ludźmi rozmawiać, rozumie, od czego zależy, czy żyje im się tu dobrze, gdzie mieszkają. To ktoś, kto ma wizję rozwoju gminy jako miejsca do zamieszkania i zainwestowania – podkreślał.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-10-08 21:15:18
Władek na skuterze: Mam nadzieje ze przy nastepnych wyborach ten NAJDROZSZY wójt juz nie bedzie rzadzil.gmina
2021-10-09 12:26:18
Jestem: Panie wójcie, kiedy w końcu razem z burmistrz Cieszyna i wójtem Zebrzydowic, pochylicie się nad projektem ścieżki rowerowej wzdłuż Olzy. Wystarczy 10 km ścieżki, żeby przez Karvinę połączyć Cieszyn oraz gminę Hażlach z żelaznym szlakiem rowerowym.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: