Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Hażlach: przedszkola nieczynne

Sytuacja w gospodarce i szkolnictwie ma powoli wracać do normy, wciąż jednak obowiązują określone obostrzenia i należy stosować się do wytycznych. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej od dziś (06.05.2020) zniesione zostaje zawieszenie zajęć w przedszkolach i żłobkach, władze samorządowe mają jednak możliwość wstrzymania się z uruchomieniem placówek.

W wyniku rozeznania przeprowadzonego przez dyrektorów przedszkoli i oddziałów przedszkolnych zlokalizowanych w szkołach, dla których organem prowadzącym jest Gmina Hażlach, ustalono, że w obecnej chwili większość rodziców nie jest zainteresowana natychmiastowym otwarciem tych placówek – informuje Grzegorz Sikorski, Wójt Gminy Hażlach. W Gminie na ponad 400 dzieci, które uczęszczają do przedszkoli czy żłobków, tylko w 39 przypadkach rodzice zadeklarowali chęć ponownego wysłania podopiecznych do placówek. Najwięcej chętnych byłoby w Pogwizdowie (25 dzieci), w Kończycach na zajęcia uczęszczałoby 9 dzieci, w Hażlachu 3 a w Zamarskach 2.

Co więcej, w regionie wciąż pojawiają się nowe zachorowania na COVID-19 - Mając zatem powyższe na uwadze, a także rosnącą w ostatnich dniach w województwie śląskim liczbę zachorowań na koronawirusa COVID-19, informujemy, że organ prowadzący podejmuje działania zmierzające do otwarcia ww. placówek w możliwie najszybszym, uzgodnionym z ich dyrektorami terminie, to jest od 18 do 25 maja – uzupełnia Sikorski. Otwarcie przedszkoli i żłobków jest opcjonalne, a rodzice wciąż mają prawo do pobierania zasiłku opiekuńczego. Wszystkie decyzje w tych sprawach mają być konsultowane z Inspektoratem Sanitarnym.

Na podobne rozwiązania zdecydowano się również w CieszynieWiśle i Ustroniu.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: