Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Hażlach i Cieszyn wysoko w rankingu

Końcem października ukazały się wyniki XVI edycji rankingu „Rzeczpospolitej”, w którym pod lupę wzięta została jakość zarządzania w polskim samorządzie. Jak wysoko uplasowały się gminy z powiatu Cieszyńskiego?

Końcem października ukazały się wyniki XVI edycji rankingu „Rzeczpospolitej”, w którym pod lupę wzięta została jakość zarządzania w polskim samorządzie. Jak wysoko uplasowały się gminy z powiatu Cieszyńskiego?

Ranking został podzielony na dwie części. Pierwsza z nich dotyczy gmin miejskich i miejsko-wiejskich, druga zaś gmin wiejskich. W pierwszej części najwyższe miejsce zajął Cieszyn – 27 pozycja na 874. W drugim zestawieniu prym wiedzie gmina Hażlach, która uplasowała się na 24 miejscu (na 1537 ocenianych gmin).

Samorządowcy nie kryją dumy - Być w ścisłej czołówce (a dokładnie w 1,56%) najlepszych menedżerów polskiego samorządu to ogromne wyróżnienie i satysfakcja z wykonywanej pracy. Cieszę się ponownie, że praca hażlaskiego samorządu, którym kieruję, została doceniona przez ekspertów z ogólnopolskiego dziennika jakim jest Rzeczpospolita. Odbieram to jako nagrodę za to, co udało się zrealizować dla naszych mieszkańców. To również ogromne wyróżnienie dla pracowników, którzy aktywnie włączają się w pracę na rzecz naszej Małej Ojczyzny, jaką jest Gmina Hażlach. Dziękuję Radnym, Sołtysom z Radami Sołeckimi, pracownikom oraz Wam Drodzy Mieszkańcy, za wsparcie i zaufanie! – napisał Grzegorz Sikorski, Wójt Gminy Hażlach.

Poniżej prezentujemy pełne wyniki ze Śląska Cieszyńskiego:

27. Cieszyn

113. Wisła

216. Skoczów

354. Strumień

396. Ustroń

Gminy wiejskie (w zestawieniu ujęto 1537 samorządów)

24. Hażlach

104. Chybie

171. Zebrzydowice

310. Dębowiec

313. Jasienica

340. Jaworze

347. Istebna

387. Goleszów

398. Brenna

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-11-01 08:16:10
MoD: Hażlach to chyba jakiś żart. Jakość dróg w gminie i sołectwach przypomina Ukrainę. Jeżeli to jedyny powód takiej lokaty to ja się boje pomyśleć co jest w tych pozostałych 1500 miejscowosciach...
2020-11-01 08:56:13
Antek_z_OSP: @MoD to nie żart. Hażlaskiego wójta można stawiać jako wzór godny do naśladowania. Inni powinni brać przykład z niego i się uczyć. Proszę popatrzeć jak na przestrzeni lat gmina się zmieniła. Brawo Panie Sikorski
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: