Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Halo? Biblioteka?

'Na telefon' restauracje dostarczają pizzę, ale w Dębowcu telefonicznie można zamówić sobie... książkę. Na razie system działa w sołectwie Gumna.

Od początku maja, w bibliotece w Dębowcu uruchomiona została możliwość telefonicznego zamawiania książek. Na razie sprawdzamy jakie będzie zainteresowanie taką usługą – przyznaje Gabriela Hałgas, dyrektor Biblioteki Publicznej w Dębowcu. Póki co, książki są dowożone tylko do sołectwa Gumna, ale biblioteka nie wyklucza, że system obejmie całą gminę.

Jak to technicznie wygląda? Trzeba przede wszystkim zadzwonić pod numer biblioteki w Dębowcu tel. 33 8562345. Doradzamy co można wypożyczyć, jakie mamy nowości. Osoba dzwoniąca mówi, co ją interesuje. Jeśli pozycja jest dostępna, wówczas umawiamy się na konkretny dzień i godzinę, i dowozimy książki do domu kultury w Gumnach. - wyjaśnia dyrektor biblioteki. Jeśli osoba jest chora, czy niepełnosprawna, pracownik biblioteki może książki dowieźć do domu.

Osoby, które potrafią posługiwać się katalogiem, mogą od razu sprawdzić, czy interesująca ich pozycja, jest w danej chwili w bibliotece dostępna.  Katalog jest na bieżąco aktualizowany. Link do niego TUTAJ. Cała akcja oczywiście jest za darmo dla mieszkańców.

JB

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: