Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Gwiazdki i belki

Swoje doroczne święto obchodzili policjanci. Spotkanie cieszyńskiego garnizonu odbyło się w miniony piątek, 20 VII, w sali Starostwa Powiatowego. Ponad setka policjantów, czyli blisko 1/3 ogólnego stanu, dostała awanse. Na pagonach ich mundurów przybyło gwiazdek, krokiewek i belek.

W korpusie oficerskim na stopień nadkomisarza awansowani zostali Robert Kamiński (komendant komisariatu w Zebrzydowicach) i Marek Nowok (zastępca naczelnika Sekcji Prewencji KPP Cieszyn), na stopień komisarza natomiast Agnieszka Botorek i Michał Botorek (Sekcja Kryminalna KPP Cieszyn). Pierwszą belkę i stopień starszego posterunkowego dostało 12 policjantów, w tym jedna policjantka Patrycja Kolek.

- Po pierwszym półroczu ugruntowała się pozycja powiatu cieszyńskiego jako bezpiecznego regionu. Plasujemy się bowiem na czwartym miejscu w województwie śląskim. Ogólna wykrywalność przestępstw wzrosła o 6,5 procent, natomiast wykrywalność przestępstw kryminalnych o 4,5 procent. Ilość przestępstw kryminalnych była mniejsza o 280. To są optymistyczne wskaźniki, to efekt dobrej pracy policjantów z komendy powiatowej i wszystkich komisariatów - stwierdził mł. insp. Janusz Picha, komendant powiatowy policji w Cieszynie.

Policjantom dziękowali za służbę, za ten „kawał dobrej roboty", starosta cieszyński Mirosław Kożdoń i burmistrz Cieszyna Bogdan Ficek w imieniu wszystkich gmin.

źródło: GZC
dodał: AK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: