Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Grzeją kaloryfery

Koniec lata nie rozpieszcza nas ani słoneczną aurą, ani wysokimi temperaturami. Wręcz przeciwnie - wielu mieszkańców regionu narzeka, że marznie.

Spółdzielnie mieszkaniowe muszą pomyśleć o włączeniu ogrzewania. Od dziś na przykład ciepłe kaloryfery mają mieszkańcy niektórych bloków Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej w Cieszynie i bloków w Pogwizdowie  - Pogwizdów już działa, jest jeden problem w Cieszynie, ale myślę, że i tu uda się lada moment uruchomić ogrzewanie – mówi Krzysztof Macura z działu Technicznego Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej w Cieszynie. Od wczoraj (środy 18 września) ogrzewanie działało także między innymi we wszystkich osiedlach Spółdzielni Mieszkaniowej Zacisze w Ustroniu czy w Spółdzielni Mieszkaniowej w Strumieniu. Również w Czeskim Cieszynie z kaloryferów rozchodzi się już przyjemne ciepło.

Jak informuje rzecznik Urzędu Miejskiego w Czeskim Cieszynie Dorota Havlíková od 16 września miejskie kotłownie spółki Teplo Těšín, które zapewniają ogrzewanie i ciepła wodę większości domostw w Czeskim Cieszynie, pracują z pełną mocą. Spółka Teplo Těšín jest jedną z niewielu w Republice Czeskiej, która do wytwarzania ciepła używa gazu, co, dzięki zwiększeniu efektywności i zakupie gazu po cenach hurtowych powoduje obniżenie kosztów ogrzewania i ciepłej wody, w związku z czym kierownik spółki obiecał, że zostaną utrzymane zeszłoroczne ceny.

    W lepszej sytuacji są ci, którzy mają własne centralne ogrzewanie. Ci, niezależnie od decyzji spółdzielni mieszkaniowej czy miejskiej ciepłowni, mogą zacząć grzać wtedy, kiedy uznają to za stosowne. Warto jednak pamiętać, że gdy rozpoczynamy sezon grzewczy, należy pomyśleć nie tylko o tym, by było nam ciepło, ale by urządzenia centralnego ogrzewania były bezpieczne. Nim zlekceważymy sprawdzanie przewodów kominowych i sprawności piecyków gazowych lub zablokujemy nawiew świeżego powietrza do mieszkania niezbędnego do pracy wszelkich piecyków pomyślmy, że w sezonie grzewczym od listopada 2011 do marca 2012 roku czad zebrał żniwo w postaci 106 ofiar śmiertelnych i 1.800 poszkodowanych. Statystyki minionego sezonu grzewczego nie są jeszcze w Komendzie powiatowej Policji w Cieszynie dostępne, jednak liczby poszkodowanych są podobne.

(indi)  
 

źródło: ox.pl
dodał: ID

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: