Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Groźny przestępca zatrzymany w Goleszowie

Poszukiwany m.in. do odbycia kary pozbawienia wolności za rozboje, kradzieże i włamania oraz znieważenie funkcjonariusza. Mężczyzna ukrywał się przez wymiarem sprawiedliwości od ponad roku.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie poszukiwali od ponad roku 30-letniego mieszkańca Sosnowca, za którym zostały wydane aż osiem listów gończych w związku z przestępstwami, których był sprawcą.

- Mężczyzna był skazany za rozboje, popełnione w warunkach recydywy kradzieże i kradzieże z włamaniem oraz znieważenie funkcjonariusza. 30-latka był dodatkowo poszukiwany do czterech trwających postępowań karnych w związku z wydanymi przez Prokuraturę zarządzeniami w celu ustalenia miejsca pobytu. Przed organami ścigania ukrywał się na terytorium Unii Europejskiej. Policjanci przez cały czas prowadzili działania zmierzające do ustalenia miejsca ukrywania się przestępcy i jego zatrzymania. W wyniku intensywnych działań poszukiwawczych kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie namierzyli 30-latka. Ustalili, że wrócił on do kraju na kilka dni i przebywał na terenie jednej z posesji w Gminie Goleszów – informuje asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Do zatrzymania mężczyzny doszło 21 kwietnia w godzinach porannych. Policjanci kryminalni, wspierani przez mundurowych z Ustronia, otoczyli dom i zabezpieczali ewentualną drogę ucieczki poszukiwanego. - Groźba siłowego wejścia do domu wystarczyła, żeby zaskoczony wizytą policjantów 30-latek oddał się w ręce mundurowych. Nie stawiał oporu przy zatrzymaniu – relacjonuje Pawlik.

Zatrzymany został przez kryminalnych doprowadzony do zakładu karnego.

Red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-04-25 15:14:00
1234567890: Samo to, ze wyjechal z Sosnowca to juz bylo przekroczenie granicy państwa;)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: