Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Grad, burze, stany alarmowe

Od dłuższego czasu pogoda nas nie rozpieszcza, niskie, jak na ta porę roku temperatury, deszcz, brak słońca. Niestety, meteorolodzy nie zapowiadają zmian na lepsze - wręcz przeciwnie pojawiły się ostrzeżenia przed burzami, burzami z gradem i przekroczeniem stanu wód.

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało komunikat dla Beskidu Śląskiego i Żywieckiego ważny od godz. 08:00 dnia 03.06.2013 do godz. 08:00 dnia 04.06.2013: - Przewiduje się opady deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów od 40 mm do 50 mm. W godzinach popołudniowych i wieczornych prognozuje się również burze. W burzy możliwy opad gradu i porywy wiatru do 60 km/h - podaje dyżurny  synoptyk Łukasz Kiełt.

SHO Kraków BPH O/ Kraków IMGW PIB wydało również ostrzeżenie dotyczące wezbrania i przekroczenia stanów alarmowych na rzekach w województwie śląskim od godz. 09:00 dnia 03.06.2013 do godz. 12:00 dnia 04.06.2013: - W związku z prognozowanymi opadami deszczu o charakterze ciągłym oraz burzowym, w zlewni Małej Wisły, Przemszy oraz Soły, a także na mniejszych ciekach i w zlewniach zurbanizowanych, prognozowany jest wzrost poziomu wody do dolnej części strefy stanów wysokich, z możliwością przekroczenia stanów ostrzegawczych oraz alarmowych. Na Brynicy w Brynicy stan wody utrzymywać się będzie powyżej stanu alarmowego - ostrzega dyżurny synoptyk, Wawrzyniec Kruszewski.

(red.)

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: