Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Długi weekend: Pijany spowodował wypadek

Długi weekend minął spokojnie. Nad bezpieczeństwem w powiecie cieszyńskim codziennie czuwało kilkudziesięciu policjantów. Sprawdzali bezpieczeństwo na drogach i ulicach. Niestety doszło do wypadku drogowego spowodowanego przez pijanego kierowcę...

Weekend minał spokojnie, jednak był to czas wytężonej pracy policji. – Podczas kolejnego długiego weekendu nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek, czuwali policjanci nie tylko z drogówki. Codziennie w działaniach zaangażowano kilkudziesięciu mundurowych, którzy sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Na trasach były obecne także radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory – mówi asp. Rafał Domagała, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

W czasie długiego weekendu na drogach naszego powiatu doszło do 2 wypadków drogowych, w których 2 osoby zostały ranne. – Do pierwszego wypadku doszło w Boże Ciało o 5.00 rano w Bażanowicach. Na ulicy Cieszyńskiej 19-letni mieszkaniec tej miejscowości, kierując renaultem na zakręcie drogi zjechał z jezdni i uderzył w drzewo. Na skutek wypadku ranny został 18-letni pasażer. Kierowca był nietrzeźwy – miał ponad 2 promile w organizmie – mówi rzecznik cieszyńskiej policji.


Kolejny wypadek odnotowano 2 czerwca w Zebrzydowicach na ulicy Kochanowskiego. Około 18.00 kierujący suzuki 23-latek z Zebrzydowic nie ustąpił pierwszeństwa rowerzystce. 44-latka z Markolwic Górnych, która kierowała rowerem trafiła do szpitala w Jastrzębiu Zdroju. Ponadto, cieszyńska drogówka odnotowała 18 kolizji.


Niestety, pomimo apeli, podczas wzmożonych działań na naszych drogach znów zatrzymano wielu kierujących pod wpływem alkoholu. – Było ich w sumie 11. Niechlubnym rekordzistą długiego weekendu był motorowerzysta zatrzymany w piątek w Skoczowie. Około 18.00 na ulicy Wiślańskiej jadącego "zygzakiem" kierowcę zatrzymali policjanci cieszyńskiej drogówki. 35-letni mieszkaniec Bochni wydmuchał w alkomat 2,9 promila. Każdy z zatrzymanych na "podwójnym gazie" kierowców musi liczyć się z odpowiedzialnością karną. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi dwuletni pobyt w więzieniu – przypomina asp. Rafał Domagała.  Ponadto w Pruchnej i Wiśle zatrzymano dwóch kierowców, którzy mieli sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W czasie majowego weekendu policjanci prewencji w całym powiecie odnotowali prawie 200 interwencji. Zatrzymano 6 sprawców różnego rodzaju przestępstw oraz 2 osoby poszukiwane. Zgłoszono 7 kradzieży i 6 włamań.

Dorota Kochman

źródło: ox.pl/KPP CIESZYN
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: