Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Gość Ox. pl - Krzysztof Durlow

Gość Ox. pl - Krzysztof Durlow o byciu dyrektorem Szkoły Muzycznej w Cieszynie, swoich możliwościach wokalnych, miłościach życia i skrzypcach. Co uważa za swój największy sukces? Jakie ma przekonania jako rodzic, artysta i człowiek? Jacek Porzycki zapytał również o obrzydliwe granie, desperację i błąd taktyczny. Zapraszamy do obejrzenia rozmowy.

Krzysztof Durlow - biogram
W 1988 roku ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie na Wydziale Wychowanie Muzyczne, natomiast w 1989 roku uzyskał dyplom na Wydziale Instrumentalnym (specjalność: skrzypce) w klasie prof. Romana Reinera. Będąc studentem, uczestniczył czynnie w warsztatach prowadzonych przez prof. Pawła Puczka, prof. Zbigniewa Szlezera.

Podczas studiów rozpoczął pracę pedagogiczną w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie jako nauczyciel gry na skrzypcach.
Po ukończeniu studiów (od 1988 roku) podjął pracę w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Ignacego Paderewskiego w Cieszynie w charakterze nauczyciela gry na skrzypcach oraz prowadził zajęcia z Orkiestrą Kameralną PSM II stopnia, z którą koncertował wielokrotnie na terenie całego kraju oraz za granicą ( Słowacja, Francja, Czechy, Niemcy). Współpracuje także z chórami PSM I i II stopnia w Cieszynie.

Chcąc podnieść swoje umiejętności w zakresie gry na skrzypcach ukończył z wynikiem bardzo dobrym dwuletnie studia podyplomowe w klasie skrzypiec prof. Romana Reinera (Akademia Muzyczna w Krakowie) w 2001 roku.

W 2001 roku ukończył kurs zarządzania oświatą w Warszawie.

W latach 1991-2001 pełnił funkcję wicedyrektora szkoły, a w latach 2001-2016 był dyrektorem cieszyńskiej szkoły muzycznej.
Inicjator i organizator wymiany szkolnej młodzieży i pedagogów szkoły muzycznej z Cieszyna ze szkołami muzycznymi w Geislingen, Braunschweig (Niemcy), Czeskim Cieszynie, Brusperk (Czechy), Bratysławie (Słowacja).

W latach 2002 – 2016 prowadził prace remontowe budynku szkoły zmierzające do poprawy bazy lokalowej szkoły za sumę prawie 12.00.000 złotych pochodzących z dotacji oraz Programów Operacyjnych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: