Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Góry to nie żarty! Przygotuj się dobrze na wycieczkę!

Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe przypomina – nawet najmniejsza górska wycieczka może nagle zmienić swój scenariusz i z miłych chwil, przemienić się w stres i niepotrzebne nerwy.

Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe najczęściej interweniuje do nieprzewidzianych przez turytów zdarzeń. W ostatnim czasie kilkukrotnie GOP interweniował, do osób, które źle przygotowały się do górskiej wycieczki.

- W ostatnim czasie kilkukrotnie pomagaliśmy osobom, które z powodu złego przygotowania do wycieczki traciły orientację w górach. Bywa i tak, że nawet przy dobrej pogodzie, wystarczy chwila nieuwagi, nieodpowiednie wyposażenie (brak mapy, latarki), brak zasięgu lub rozładowany telefon, by miła wycieczka przerodziła się w stresujące chwile – informuje beskidzka grupa GOPR.

Wychodzi także turystom naprzeciw. - Warto dobrze zaplanować każde wyjście w góry. Pomocne może okazać się doświadczenie osób, które niejedno w górach przeżyły. Dlatego serdecznie zapraszamy na spotkania i rozmowy z Ratownikami Seniorami, którzy w każdy wakacyjny weekend pełnią dyżury profilaktyczne na Dębowcu! Zachęcamy do odwiedzin zarówno turystów indywidualnych, jak i grupy zorganizowane – są one proszone o wcześniejsze zgłoszenie obecności na bielsko@besidy.gopr.pl – dodają ratownicy.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: