Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Bezpieczny relaks nad wodą

Wypoczynek nad wodą jest jednym z ulubionych zajęć w okresie wakacyjnym. Często jednak pod wpływem dobrej zabawy zapominamy o możliwym zagrożeniu lub bagatelizujemy ryzyko. To właśnie w okresie letnim znacząco wzrasta liczba utonięć. Tylko od początku wakacji w Polsce utonęło 99 osób (stan na dzień 02.08).

Podczas upałów niezwykle przyjemnym sposobem spędzania czasu wolnego są wycieczki nad wodę. Takie wypady dostarczają wiele radości, tak dzieciom jak i dorosłym. Morze, jeziora, stawy, rzeki czy kąpieliska to cudowne miejsca do wypoczynku razem z rodziną. Należy jednak pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa, nawet najspokojniejsza woda może stać się niebezpiecznym groźnym żywiołem.

W Polsce od początku wakacji utonęło 99 osób (stan na 02.08). Aby zadbać o bezpieczeństwo nad wodą wybierajmy tylko strzeżone kąpieliska i miejsca wyznaczone do kąpieli. Pamiętajmy, że czerwona flaga na kąpielisku oznacza zakaz kąpieli, a pływać możemy kiedy wywieszona jest biała flaga. Spędzając czas nad wodą razem z dzieckiem, nie spuszczajmy go z oczu i zawsze bądźmy w pobliżu. Chwila nieuwagi może skończyć się tragedią. Stosujmy się do regulaminu kąpieliska, obowiązujących oznaczeń i poleceń ratownika. Nie należy pływać po spożyciu alkoholu, wchodzenie do wody po spożyciu nawet najmniejszej dawki może być bardzo niebezpieczne. Pamiętajmy też o zakładaniu kamizelek ratunkowych podczas korzystania z kajaków, łódek czy rowerów wodnych.

W razie niebezpieczeństwa staraj się zachować "zimną krew" i zadzwoń na numer 112.

KB

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: