Góral ponownie najlepszy

W Cieszynie odbył się kolejny halowy turniej eliminacyjny o Puchar Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej, w którym wzięły udział zespoły z Podokręgu Skoczów, ale tym razem w kat. U-11. Z tryumfu radowali się zawodnicy APN Góral Istebna, a przypomnijmy, że ich starsi koledzy sięgnęli po puchar dzień wcześniej, o czym pisaliśmy tutaj.

Istebnianie nie rozpoczęli udanie środowych zmagań na hali sportowej Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, gdyż ponieśli wysoką porażkę w starciu z LUKAM Skoczów – 0:4. Jednak podopieczni Rafała Legierskiego odnieśli pewne zwycięstwa w kolejnych dwóch meczach i zapewnili sobie awans do półfinału z pierwszego miejsca w grupie B.

Góral w spotkaniu, którego stawką był udział w finale, wysoko pokonał ekipę z Górek Wielkich – 7:0. W finale trafił na cieszyński UKS, który w grupie A nie stracił nawet jednego punktu, ale w półfinale pokonał skoczowski LUKAM dopiero po rzutach karnych. Istebna pokonała UKS w emocjonującym finale - 2:1 - i zapewniła sobie udział w turnieju półfinałowym, który odbędzie się 22 stycznia w Wilkowicach, gdzie zmierzy się z mistrzami Podokręgów Bielsko-Biała i Żywiec.