Gonili rywali, ale straty nie odrobili

W mocno osłabionym składzie przystąpili koszykarze Nacomi Cieszyn do piątkowego starcia z rezerwą GKS-u Tychy w ramach 9. kolejki III ligi (Śląsk). Podopieczni Szymona Kałuży walczyli dzielnie w ostatnich dwóch kwartach, ale to było za mało, aby wrócić do domu z punktami.

Pierwsze dwie kwarty piątkowego starcia padły łupem gospodarzy. Tyszanie schodzili na przerwę z aż 15 punktami przewagi. Koszykarze Nacomi wzięli się za odrabianie strat po zmianie stron. Podopieczni Szymona Kałuży wygrali trzecią kwartę różnicą sześciu oczek, ale ostatnia część spotkania miała już zdecydowanie bardziej wyrównany przebieg i cieszynianie zwyciężyli w niej 27:26, a w całym spotkaniu tryumfowali tyszanie – 93:85.

III liga (Śląsk), 9. kolejka, 5.02.2021:
GKS Tychy II - Nacomi Cieszyn 93:85 (33:24, 22:16, 12:18, 26:27)
Nacomi: Michał Bożomański (31 pkt.), Bartłomiej Szady (25), Maciej Surzycki (13), Miłosz Żebrowski (9), Kacper Borus (4), Dominik Malak (2), Makymilian Przybyła (1), Tomasz Górniak, Borys

Niestety, koszykarze Nacomi nie zdołali przerwać czarnej passy i wczoraj ponieśli piątą porażkę z rzędu. Cieszyńscy zawodnicy nie mają zbyt wiele czasu na regenerację sił, ponieważ już jutro (tj. 7.02) czeka ich ostatnie spotkanie, w którym zmierzą się na wyjeździe z KKS Mickiewicz UKS 27 Katowice.