Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Goleszów: zmiany w oświacie

Na ostatniej sesji Rady Gminy Goleszów radni podjęli dwie uchwały, które wprowadzają zmiany w gminnej oświacie. Dotyczą one dotychczasowego punktu przedszkolnego w Puńcowie i szkoły w Dzięgielowie.

Uchwały wprowadzają dwie zmiany administracyjne, które obowiązywać będą od września 2020 roku:

  • Punkt Przedszkolny w Puńcowie zmienia nazwę na Przedszkole Publiczne w Puńcowie
  • Tworzy się Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dzięgielowie, w skład którego wchodzą Przedszkole Publiczne w Puńcowie i Szkoła Podstawowa w Dzięgielowie

Co ciekawe, zmiany te miały być zatwierdzane przez Radę Gminy Goleszów już miesiąc temu, jednak w ostatniej chwili zostały zdjęte z porządku obrad. Jak mówiła Sylwia Cieślar, spowodowane to było koniecznością złożenia kolejnych wyjaśnień Kuratorium Oświaty. - Cały czas jesteśmy w kontakcie z Kuratorium Oświaty. Z tego co wiemy, to gmina Goleszów miała możliwość przekształcenia w 1 miesiąc jednostek oświatowych, kiedy zaczęła się likwidacja gimnazjów. Pojawił się wtedy kruczek prawny, dzięki któremu nie było potrzebne żadne zapewnienie PPOŻ o dostosowaniu tonowych standardów naszych jednostek oświatowych. Niestety nie został on wykorzystany, a gimnazja są już wygaszone. Jeśli przyjdzie nam remontować nasze przedszkola i szkoły, dostosowywać je do obecnych przepisów przeciwpożarowych, to mówimy o kwotach milionów złotych - mówiła wójtka gminy w styczniu br.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: