Wiślanie bez punktów, Stoch i Kubacki w "10"

Piątkowy konkurs Pucharu Świata w Lahti nie poszedł po myśli skoczkom z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, gdyż ani Aleksander Zniszczoł, ani Piotr Żyła nie wywalczyli awansu do rundy finałowej.

Do Lahti udała się 7-osobowa kadra, a w niej znaleźli się zawodnicy WSS – Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł oraz Piotr Żyła. Niestety, pierwszemu z nich nie powiodło się przebrnąć przez dzisiejsze kwalifikacje – pozostali dwaj skoczkowie awansowali do konkursu.

W nim Zniszczoł uzyskał 107,5 m, a to oznaczało nikłe szanse na awans do drugiej serii – ostatecznie został sklasyfikowany na 48. miejscu. Nieco dalej wylądował jego kolega klubowy (116 m), ale Żyle również nie powiodło się znaleźć w czołowej „30”, lokując się na 37. pozycji.

Znacznie lepiej zaprezentowali się Kamil Stoch oraz Dawid Kubacki, którzy spośród biało-czerwonych punktowali jako jedyni. Trzykrotny mistrz olimpijski zajął 5. pozycję, a tryumfator ostatniej edycji Turnieju Czterech Skoczni uplasował się zaraz za nim. Ze zwycięstwa radował się lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata - Stefan Kraft.

Jutro skoczkowie będą rywalizować drużynowo (początek o godz. 16:00), a na niedzielę zaplanowano drugi konkurs indywidualny (15:30).