Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Goleszów: uczczą pamięć ofiar Auschwitz

W tym roku mija 75 lat od wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Auschwitz-Birkenau. Z tej okazji, w goleszowskiej izbie pamięci, która mieści się w budynku Gminnego Ośrodka Kultury, wyświetlany będzie specjalny film przypominający historię podobozu, który mieścił się w Goleszowie.

Jak pisze na Faceboku Sylwia Cieślar, wójtka gminy Goleszów, na projekcje dokumentu zapraszają kustosz izby Paweł Stanieczek wraz z Anną Sikorą. Projekcje odbędą się dziś (22.01) o 16:00 i 17:00 oraz jutro (23.01) o 10:00, 11:00 i 16:00. 

O cementowni w Goleszowie pisaliśmy wcześniej:

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-01-22 16:29:13
donekT: Zdaje się, iż brakuje zasadniczych informacji- Oprawcami byli NIEMCY kierujący się wskazaniami IDEOLOGII NAZISTOWSKIEJ, odnoszącej się również do fałszywego MARKSIZMU i nie tylko. Natomiast wyzwolenie obozu/obozów następowało wraz z postępami Armii Czerwonej i sojuszników. Należy przypominać pewne fakty, aby nie umknęły i historia się nie powtórzyła.
2020-01-22 20:53:43
Herr Flick: "wójtka gminy Goleszów"- OX- fajnie żeście to zrobili. Z nurtem. Czytałem o tym obozie, jednak mało jest informacji. Nie wszyscy są świadomi, że to było Auschwitz i co Niemcy zrobili z więźniami.. Ehh
2020-01-22 21:05:18
donekT: ... Żeby się jeszcze nie okazało, iż to piekło więźniom zgotowali "Bliżej Nieokreśleni Sprawcy" albo, że więźniowie sami spośród siebie "wybierali" sobie oprawców, jak na Goli Otok. A może jeszcze gorzej.... A tymczasem, co Austriacy zrobili z terenem, na którym wznosił się NIEMIECKI OBÓZ KONCENTRACYJNY Mauthausen-Gusen??? Stanowiący cel wielu owych Marszów Śmierci. Dla przypomnienia, poza Katyniem to największe miejsce eksterminacji polskiej inteligencji w czasach II wojny światowej. Pani Sylwio, więcej INFORMACJI, kosztem poprawności politycznej i ideologicznej.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: