Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Goleszów: kolejne zmiany w oświacie

Na terenie gminy Goleszów powstanie już drugi zespół szkolno-przedszkolny. Decyzję o połączeniu administracyjnym dwóch placówek z Cisownicy: Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jury Gajdzicy i nowo powstałego Przedszkola Publicznego, podjęła na wczorajszej (24.02) sesji Rada Gminy.

Pierwszy Zespół Szkolno-Przedszkolny na terenie gminy powstał przed rokiem w Dzięgielowie, a w jego skład wchodzą tamtejsza podstawówka oraz przedszkole w Puńcowie - pisaliśmy o tym tutaj.

Wspomniane na wstępie Przedszkole Publiczne w Cisownicy to dotychczasowy oddział zamiejscowy Przedszkola Publicznego w Goleszowie. - Lokalizacja nie ulegnie zmianie, a dzieci objęte wychowaniem przedszkolnym pozostają w dotychczasowym budynku przedszkolnym - czytamy w uzasadnieniu uchwały dotyczącej jego założenia.

Wprowadzone zmiany, zdaniem radnych, nie wpłyną na funkcjonowanie pozostałych placówek.  - Dzieci uczęszczające do przedszkola w Goleszowie, jak i do oddziałów zamiejscowych nadal będą mogły kontynuować swoją edukację i wychowanie przedszkolne w obecnych lokalizacjach oddziałów przedszkolnych. Zatrudnieni nauczyciele i pracownicy administracji i obsługi pozostaną nadal na zajmowanych stanowiskach i miejscach świadczenia pracy - czytamy w uzasadnieniu kolejnej z uchwał, które wczoraj podjęła Rada Gminy.

Na sesji podjęto też uchwałę dotyczącą likwidacji Punktu Przedszkolnego "Wesołe Pszczółki" w Puńcowie. Jak wynika z dokumentu, w tym roku szkolnym nabór do niego nie był prowadzony, gdyż w tym samym miejscu (przy ul. Szkolnej 2), działa Przedszkole Publiczne w Puńcowie.

Temat tworzenia zespołów szkolno-przedszkolnych wzbudził ostatnio spore kontrowersje w Ustroniu. Pisaliśmy:

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-02-26 08:19:02
Ebenezer: Można? Można. Ciekawe czemu w Ustroniu to nie wyszło?
2021-02-26 09:51:29
Tustela: jak by tak jeszcze kapke asfalu sie udało załatwić i dojazd do przedszkola w Cisownicy z placykiem pod bramą wjazdową poprawić to by było super....pisałem już o tym kilka razy przy innych okazjach ,ale jak widać to wołanie na puszczę...czy jakoś tak.. a i do Kościoła by można wejść w nieubłoconych trzewikach w niedzielę :)
2021-02-26 09:57:10
piki1969: najlepiej połączyć urząd np goleszowa z ustroniem i wisła, jeden burmistrz itd, to sa oszczędności i byłyby dobre decyzje, jeśli moze byc 1 starosta na cały powiat to po cholere tylu burmistrzów i wujków. tów
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: