Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Goleszów. Gmina podsumowała zeszłoroczne inwestycje

- Ostatnie 12 miesięcy można uznać za bardzo owocne pod względem inwestycyjnym, jak również w zakresie zrealizowanych wydarzeń kulturalnych i sportowych - uważa Sylwia Cieślar, wójt gminy Goleszów.

Jak wylicza w mediach społecznościowych, w 2022 roku wyremontownych zostało blisko 5 km gminnych dróg. Prace prowadzono na ulicach Spacerowej w Lesznej Górnej, Krokusów w Cisownicy, Słonecznej w Kozakowicach Dolnych, Stromej, Orzechowej, Skrajnej i Radoniowej w Goleszowie, Rolniczej i Granicznej w Puńcowie, Skotniej w Bażanowicach oraz Spacerowej i ks. Kulisza w Dzięgielowie. Co więcej, dzięki współpracy z Powiatem poprawił się też stan ulicy Cieszyńskiej w Dzięgielowie i Puńcowie oraz Wolności w Goleszowie.

Cieślar przypomina też o wybudowaniu ponad kilometra sieci wodociągowej w rejonie ulic Wędoły, Krokusów i Machuli w Cisownicy oraz Kamienieckiej i Radoniowej w Goleszowie. Wykonano także termomodernizację Domu Nauczyciela w Goleszowie i Cisownicy i remonty gminnych szkół i przedszkoli. Z myślą o seniorach z kolei powstał trzeci Klub Seniora, który działa w wyremontowanych wnętrzach budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Dzięgielowie.

Dużą inwestycją było uruchomienie pierwszego w całym powiecie Centrum Usług Społecznych, a realizacja przedsięwzięcia możliwa była dzięki pozyskaniu środków unijnych. - Prace obejmowały przeprowadzenie remontu oraz modernizację lokalu w budynku przy ulicy Cieszyńskiej 29 w Goleszowie, w którym dotychczas funkcjonował Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, przekształcony w Centrum Usług Społecznych - wyjaśnia wójt.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: