Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wisła. Strażacy podsumowali rok

Ponad 260 interwencji zaliczyli w ubiegłym roku wiślańscy strażacy. Ze sprawozdaniem ich działalności zapoznają się radni na najbliższej sesji.

Jak wynika z opublikowanego sprawozdania, z którym zapoznają się radni na najbliższej sesji, na terenie Wisły w 2022 roku doszło do 30 pożarów, 178 miejscowych zagrożeń bezpieczeństwa, a odnotowano także 58 fałszywych alarmów. Najwięcej pracy mieli strażacy z OSP Centrum (156 interwencji).

Jak podkreśla Jan Pilch, komendant miejski wiślańskich Ochotniczych Straży Pożarnych, poszczególne jednostki kładą duży nacisk na szkolenia i ćwiczenia. - Przez cały rok prowadzą zajęcia teoretyczne, a w okresie wiosenno-letnim ćwiczenia ze sprzętem. Każdego roku, z okazji Dnia Strażaka odbywają się miejskie ćwiczenia, które mają na celu sprawdzenie poziomu wyszkolenia jednostek, umiejętności posługiwania się sprzętem i współdziałania pomiędzy nimi przy dużych akcjach - wyjaśnia dodając, że strażacy często organizują też imprezy środowiskowe, zabezpieczają imprezy masowe i współuczestniczą w życiu społecznym środowiska wiślańskiego.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: