Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Główna w Pruchnej będzie wyremontowana

Strumieńska Rada Miejska podjęła decyzję o dofinansowaniu ważnej inwestycji drogowej realizowanej w Pruchnej przez Powiat Cieszyński.

Remontowana będzie ulica Główna w Pruchnej. Inwestycja obejmuje modernizację drogowej nawierzchni na odcinku 290 metrów, a także budowę chodnika, montaż barier energochłonnych, przebudowę skrzyżowań z ulicami Cichą i Stawową oraz umocnienie skarpy płytami ażurowymi. W ramach tego zadania przewidziano również wykonanie tak zwanego oznakowanego, aktywnego przejścia dla pieszych z żółtymi światłami pulsacyjnymi zasilanymi instalacją solarną z dekoderami ruchu i przyciskami dla pieszych.

- z punktu widzenia naszej Gminy oraz mieszkańców Pruchnej bardzo ważna droga więc udzielenie finansowego wsparcia Powiatowi Cieszyńskiemu wydaje się w tym przypadku jak najbardziej uzasadnione. Tym bardziej, że w grę wchodzą względy bezpieczeństwa. Jednocześnie mam nadzieję, iż modernizacja ulicy Głównej w Pruchnej będzie w przyszłości kontynuowana – powiedziała Burmistrz Strumienia Anna Grygierek

Inwestycja, którą realizuje Powiat Cieszyński, ruszyła pod koniec czerwca, a termin jej zakończenia przewidziano na pierwszą dekadę listopada. Koszt tego przedsięwzięcia to około 1,55 miliona zł, z czego około 835 tysięcy zł pochodzi z rządowego programu Fundusz Dróg Samorządowych. Przypomnijmy, że Rada Miejska podczas wrześniowej sesji zdecydowała, że wesprze tę inwestycję kwotą 213 492 zł, co stanowi 25% wkładu własnego Powiatu.

(red)

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-10-23 12:54:43
pawmac5718: Szkoda, że nikt nie chwali się faktem, że odcinek około 500m do granicy z Drogomyślem ,tuż za tym szumnym skrzyżowaniem pozostanie dalej w stanie agonalnym.
2019-10-23 13:20:15
nowak: @pawmac5718 Nie od razu Kraków zbudowano...
2019-10-23 13:20:53
Halos: pawmac5718: marudzisz w komentarzu dla samego marudzenia czy jest w tym głębsze dno? Napisz zapytanie do Powiatu, co z dalszym odcinkiem drogi powiatowej, a nie tu becz.
2019-10-23 17:51:54
M53: Pqwmac ma rację- to jest ostatni, krótki odcinek tej ulicy, niewyremontowany a dziurawy jak sito, ale nikt nie chce podjąć się remontu. W czasie ulew ten odcinek jest zalewany i prawdopodobnie trzeba podnieść całą jezdnię, a i to nie da gwarancji że i wtedy nie będzie zalewany, bo teren nie puszcza wody. I tak sobie od, co najmniej, 25 lat droga w tym miejscu jest tylko łatana, ale nie naprawiona do końca porządnie. A teraz dziury są na tym odcinku takie, że można resory wyłamać. I znowu będzie tłumaczenie, że nie da się. Tunele drogowcy drążą, budują wiadukty, nasypy, a takiego bzdziewia, według władz powiatowych, "nie da się". Należy to odczytywać... mamy was Pruchnianie w "głębokim poważaniu", cieszcie się, że te ponad 200 metrów naprawiliśmy i nie marudźcie.
2019-10-24 09:52:48
Halos: M53: masz rację, że to odcinek w złym stanie i trzeba go wyremontować, ale jak napisał wyżej nowak, nie do razu Kraków zbudowano. Masz też rację, że tam pewno trzeba będzie podnieść drogę, i pewno wyremontować albo zbudować nowy mostek. Więc ani to proste ani szybkie nie będzie, a koszty zakładam ogromne. No i skąd ta wiedza ze wg władz powiatowych, "nie da się"? Jakiś wywiad, pismo z powiatu czy coś?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: