Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Gitara razy 60

Jeden gitarzysta może wiele, a 60...? O tym jak brzmi koncert na 60 gitar będzie się można przekonać 23 września, czyli w najbliższą niedzielę w Goleszowie.

Sześćdziesięciu gitarzystów grających jednocześnie w gitarowej orkiestrze to jest coś! Taki koncert zorganizowany zostanie w najbliższą niedzielę w Goleszowie. Gitary zagrają pod kierownictwem Mariusza Śniegulskiego.  –  Wszystko zaczęło się 7 lat temu, wtedy to pierwszy raz usłyszałem o Śląskim Oktecie Gitarowym pana Franciszka Wieczorka. To mnie zainspirowało do stworzenia kwartetu a później oktetu gitarowego w Czerwionce - Leszczynach. Później powstawały kolejne zespoły w Skoczowie, Brennej, Górkach Wielkich, Łączce, Wiśle i Goleszowie. W tym momencie trudno policzyć uczestników wszystkich zespołów. 24 kwietnia 2010 r. w Czerwionce-Leszczynach, odbył się niecodzienny koncert w którym wzięło udział 49 młodych gitarzystów. Wykonawcami  utworów muzycznych byli wyłącznie uczniowie jednego pedagoga. Koncert został wpisany do Księgi Rekordów i Osobliwości   –  mówi Mariusz Śniegulski. 

Niedzielny koncert to kolejne spotkanie młodych ludzi zafascynowanych gitarą, cieszącą się muzykowaniem.   –  W ubiegłym roku z inicjatywy młodzieży powstała w Miejskim Centrum Kultury"Integrator" Orkiestra Gitarowa Bevin. Zespół  prezentuje dwa programy muzyczne. Jeden z nich to koncert również autorskich kolęd i pastorałek. Wraz z zespołem występują również wokalistki. Zespół koncertował  w domach kultury w Cieszynie, Skoczowie, Goleszowie, Brennej, Wiśle, Czerwionce, Dębowcu oraz w Muzeum Zofii Kossak w Górkach Wielkich – dodaje Mariusz Śniegulski.

Koncert odbędzie się 23 września o godz. 19.00 w Etno Chacie Topolej w Goleszowie Równia.

Po koncercie zaplanowano zabawę przy ognisku. Imprezie patronuje Portal Śląska Cieszyńskiego OX.PL.

 

KOD

źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: