Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

RAŚ opuści koalicję? Pytał dr Tomasz Słupik w Ustroniu

- Tajemnicą poliszynela jest, że posada obecnego dyrektora Muzeum Śląskiego jest zagrożona. Być może, po ewentualnym odwołaniu dyrektora Leszka Jodlińskiego, RAŚ demonstracyjnie wyjdzie z koalicji z PO i PSL w województwie. To paradoksalnie byłoby z korzyścią dla RAŚ ? uważa dr Tomasz Słupik. Politolog z Uniwersytetu Śląskiego był gościem Muzeum Ustrońskiego.

- Tajemnicą poliszynela jest, że posada obecnego dyrektora Muzeum Śląskiego jest zagrożona. Być może, po ewentualnym odwołaniu dyrektora Leszka Jodlińskiego, RAŚ demonstracyjnie wyjdzie z koalicji z PO i PSL w województwie. To paradoksalnie byłoby z korzyścią dla RAŚ – uważa dr Tomasz Słupik. Politolog z Uniwersytetu Śląskiego był gościem Muzeum Ustrońskiego.

Dlaczego ewentualne wyjście z koalicji w sejmiku naszego województwa jest na rękę RAŚ? Wówczas RAŚ nie musiałby odpowiadać za zaniechania ze strony rządzącej PO i nie był kojarzony z tracącą poparcie partią Donalda Tuska – uważa Słupik. To byłoby dobra wyjściowa sytuacja do wyborów samorządowych 2014 roku. To ich dotyczył wykład popularnego politologa.

Główne tezy swojej prognozy politycznej na rok 2014 dr Tomasz Słupik zdradził w rozmowie z portalem OX.pl. Politolog wieszczy osłabienie PO i wzrost popularności PiS oraz RAŚ. PiS jako partia o małej zdolności koalicyjnej nie będzie w stanie stworzyć większościowej koalicji. Najprawdopodobniej w 2014 roku jesteśmy skazani na koalicję PO i RAŚ w sejmiku. Politolog przekonywał, że swoistym języczkiem u wagi mogą być radni PSL, jeśli Ci w ogóle dostaną się do sejmiku. - Nie wierzę w sukces wyborczy Ruchu Palikota. Nie sądzę, by ta partia wprowadziła swojego przedstawiciela do sejmiku – mówił Tomasz Słupik w Ustroniu.

- RAŚ przypomina partię w amerykańskim stylu, która integruje się na czas wyborów, by w okresie między wyborami działać na wielu różnych płaszczyznach społecznych – twierdzi dr Słupik. Jego niemal dwugodzinne spotkanie w Muzeum Ustrońskim dotyczyło przede wszystkim tematyki śląskiej tożsamości i niezrozumienia na linii Śląsk – Warszawa. Okazuje się, że ten gorący temat wzbudził ogromne zainteresowanie uczestników spotkania, którego znaczna część przerodziła się w żywiołową dyskusję.

Dr Tomasz Słupik obiecał wrócić do Ustronia po zakończeniu badań nad preferencjami wyborczymi mieszkańców naszego województwa. - Mam nadzieję, że skończymy je jeszcze jesienią – zapowiedział. Przed wyborami samorządowymi w 2010 roku dr Tomasz Słupi i dr Małgorzatą Myśliwiec zrobili badania, w których wynik RAŚ udało się im przewidzieć z dokładnością do jednego procenta.

(łg)

źródło: OX.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: