Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Gdzie na wycieczkę górską? Wyrchgóra

Tym, którzy chcieliby wyskoczyć na jednodniową, czy czasem nawet półdniową wycieczkę w góry, a nie mają pomysłu, gdzie by się tym razem wybrać, będziemy podsuwać propozycje. Zaczynamy od sugestii nieoczywistej. I niech nikogo nie zmyli ani to, że to tylko 7 km, ani to, że to nie góry, a Pogórze Cieszyńskie, ani wreszcie to, że trasą tą prowadzi szlak spacerowy, a nie turystyki pieszej. Wycieczka jest naprawdę wysokogórska. Można by określić ją mianem „wycieczka górska w pigułce”. Mimo, że przejście trasy zajmuje tylko około dwóch godzin (jest to więc propozycja idealna na szybki wypad po pracy), to będziemy mieli na niej wszystko, czego spodziewać można się w górach: bardzo strome kamieniste i błotniste podejścia, przepiękne panoramy, a nawet nie tyle łańcuchy, co liny na trasie.

Mowa o jednym z goleszowskich szlaków spacerowych: Szlak Jasieniowa. Oznaczony jest czerwonym symbolem szlaku spacerowego, a więc kwadrat o boku 100 mm, podzielony na dwa trójkąty, z których prawy górny jest koloru białego, a lewy dolny w kolorze szlaku spacerowego. 

Myliłby się jednak ten, kto uważałby, że szlak spacerowy oznacza trasę mało wymagającą. Nie w tym przypadku. Choć część prowadzi drogami asfaltowymi, to jednak spory odcinek jest prawdziwym szlakiem górskim. Jest kamieniście, przy deszczach błotniście, a w jednym miejscu nawet nie sposób byłoby podejść, gdyby nie zawiązana lina z supłami, której można się złapać i podciągnąć. Trud wspinaczki wynagradzają przepiękne widoki.  

Do przejścia mamy 7 km, a suma podejść wynosi około 250 metrów. Jeżeli natomiast chodzi o informacje krajoznawcze, to ponieważ szlak ten został dokładnie opisany na stronach Gminy Goleszów, to odsyłamy tamże.

 

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: indi

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: