Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Gmina Hażlach żąda dostępu do morza...

Gminny Ośrodek Kultury w Hażlachu zaprasza na Dzień Dziecka (01.06) przy Domu Przyrodnika, który w tym roku ma nie tylko być atrakcją dla dzieci, ale również szansę na promowanie gminy.

1 czerwca w Domu Przyrodnika, jedną z atrakcji, które GOK przygotował dla dzieci, będą warsztaty malowania kamyczków. Każde dziecko będzie mogło stworzyć własny wzór na kamieniu i zabrać go do domu, aby później zostawić go w jakimś miejscu np. podczas wakacyjnej wycieczki.

Kamyczki to zabawa, w której dzieci biorą ochoczo udział. Od 2020 roku, kiedy to pandemia ograniczyła kontakty międzyludzkie, malowanie kamyków, zostawianie ich np. na szlakach turystycznych i śledzenie ich dalszych losów, zyskała ogromną popularność. Grupa w mediach społecznościowych, która  służy do wymieniania się informacjami o znalezionych kamyczkach, ma kilkadziesiąt tysięcy członków, a ludzie chętnie informują, gdzie znaleźli kamyk i gdzie przenieśli go dalej. Autor kamyczka może skontaktować się ze znalazcą, jednak nie musi, dzięki czemu ta zabawa jest bezpieczna również dla dzieci.

Gminny Ośrodek Kultury w Hażlachu ma zamiar śledzić losy przygotowanych w Domu Przyrodnika Kamyczków – żartujemy, że „Gmina Hażlach żąda dostępu do morza”, ponieważ zastanawiamy się, co stanie się z naszymi kamyczkami. Może któreś dotrą aż nad morze i tam Dom Przyrodnika kogoś zainteresuje i postanowi nas odwiedzić? Możliwości jest wiele i z pewnością dla dzieci śledzenie losów swojego kamyczka będzie doskonałą zabawą – mówi Cecylia Gasz-Płóńska, dyrektor GOK w Hażlachu.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-05-29 18:23:24
św. Patryk.: tak trzymać - o niebo lepsze niż przykościelne sabaty i gusła, polskim biskupom katolickim mówimy zdecydowane paszli won!
2021-05-30 00:42:59
czerwony.slepowron: Biskup to oficer wrogiej armii, dlatego wyrażenie piszemy wielką literą.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: