Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Gdzie do liceum?

Jaki kierunek średniej szkoły wybrać? Gdzie kontynuować swoją naukę po gimnazjum? Specjalnie dla gimnazjalistów i ich rodziców przygotowaliśmy zestawienie ofert szkół ponadgimnazjalnych powiatu cieszyńskiego.

Końcem lutego Zarząd Powiatu Cieszyńskiego podjął decyzję o tym ile klas i o jakim kierunku czy profilu, znajdzie się w placówkach oświatowych powiatu cieszyńskiego. 

Na początek bierzemy pod lupę licea. 

CIESZYN

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Antoniego Osuchowskiego miejsce w szkole znajdzie 180 absolwentów gimnazjów, którzy będą się uczyć w sześciu trzydziestoosobowych klasach. Do „osucha” będzie można starć się o przyjęcie do klasy o profilu akademickim – z rozszerzeniem programowym matematyki, fizyki i chemii; medycznym– z rozszerzoną biologią i chemią; dziennikarskim – z rozszerzonym programem języka polskiego, języka angielskiego i historii; ekonomicznym – z rozszerzonym programem matematyki, j. angielskiego i geografii; politechnicznym – z rozszerzoną matematyką, fizyką, informatyką; społecznym – z rozszerzonym nauczaniem historii, wiedzy o społeczeństwie i geografii. 

W II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika przygotowano również 180 miejsc w 6 oddziałach dla absolwentów gimnazjów. Gimnazjaliści mają do wyboru oddział: humanistyczny – z rozszerzonym programem języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie i historii; biologiczno-chemiczny- rozszerzony program biologii, chemii i matematyki; matematyczno-fizyczny –rozszerzone zajęcia z zakresu matematyki, fizyki i informatyki; matematyczno-chemiczny – rozszerzony program matematyki , chemii i informatyki; społeczno-prawny – języka polski, wiedza o społeczeństwie, geografia w zakresie rozszerzonym; sportowy – rozszerzony program z zakresu języka angielskiego, wiedzy o społeczeństwie, geografii i biologii. 

Również w Zespole Szkół im. Władysława Szybińskiego można uczyć się w liceum.  W tej placówce na kandydatów do nauki w liceum czeka 120 miejsc podzielonych na cztery oddziały z rozszerzeniami: humanistycznym – język polski, historia, historia sztuki; społeczno prawnym – język polski, historia, wiedza o społeczeństwie; turystyczno-językowym – geografia, język angielski, język niemiecki; wojskowym – język angielski, matematyka, fizyka. 

SKOCZÓW

W Zespole Szkół Ogólnokształcących w Skoczowie przygotowano miejsce dla 90 absolwentów gimnazjów. Będą się oni uczyć w trzech trzydziestoosobowych oddziałach: humanistycznym - z rozszerzoną nauką języka polskiego, historii, wiedzy o kulturze, języka łacińskiego i kultury antycznej; matematyczno-informatycznym – z rozszerzoną nauką informatyki, matematyki, fizyki i podstaw przedsiębiorczości; sportowo-turystycznym – z rozszerzoną nauką geografii i biologii. 

WISŁA

W Wiśle podobnie jak w Skoczowie. W Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wiśle przygotowano miejsca dla 90 absolwentów gimnazjów. Na nich również czekają trzy kierunki do wyboru. Humanistyczny – rozszerzona nauka historii, wiedzy o społeczeństwie, języka angielskiego; matematyczno-informatyczny – z rozszerzoną nauką matematyki, geografii i informatyki; sportowy –  w zakresie rozszerzonym biologia, chemia i geografia. 

KOD

źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: