Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Gaudeamus igitur - w Cieszynie

Kolejny rok akademicki otwarto na wydziałach Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. ''Vivat academia, vivant professores!'' zabrzmiało na auli cieszyńskiej uczelni.
Jeśli już coś się dzieje w cieszyńskiej auli Uniwersytetu Śląskiego – to na pewno jest to inauguracja nowego roku akademickiego. Sala od kilku dobrych lat zamknięta z powodów bezpieczeństwa – otwierana jest tylko na... rozpoczęcie nowego roku. Nie inaczej było i tym razem.
 
W tym roku w Cieszynie studia rozpoczęło ośmiuset studentów -  to praktycznie tyle samo ile w roku biegłym. Widać bardzo niż demograficzny – mówi prof. Halina Rusek dziekan Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji. Ten stan niestety nie dotyczy tylko jednego rocznika. Mniej niż w ubiegłych latach jest także studentów zza Olzy.
 

Co roku coś się u nas zmienia. Modyfikujemy te specjalności, które mamy i zawsze jakąś nową ofertę proponujemy kandydatom - mówi dziekan. „Obecnie, aby w szersze uprawnienia wyposażyć pedagogów, wprowadziliśmy terapię pedagogiczną” – dodaje prof. Rusek.  W planach jest także uruchomienie Uniwersytetu Dzieci.
 
 
Wśród nowych kierunków, o których mówi się na cieszyńskiej uczelni, wymienia się rozszerzenie działu grafiki komputerowej. To efekt powstania na różnych wydziałach kierunków studiów związanych z informatyką i programowaniem – jak chociażby na wydziale filologicznym kierunek pisanie scenariuszów gier komputerowych – mówi prof. Wiesław Cienciała dziekan Wydziału Artystycznego.
 
 
Również, kilka dni temu, uroczyście zainaugurowała swój rok akademicki Wyższa Szkoła Biznesu z Dąbrowy Górniczej, która w Cieszynie posiada swoją filię.
 
 
Jan Bacza
 
 
źródło: OX.PL
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: