Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

''GALICYJSKI KRAJOBRAZ'' - spotkanie z Tarasem Prochaśką

Spotkanie z jednym z najwybitniejszych współczesnych pisarzy ukraińskich TARASEM PROCHAŚKĄ - o literaturze, historii, filozofii, przyrodzie, źródłach, zwykłym życiu, ludziach i piłce nożnej odbędzie się 17 maja o godzinie 19.00 w Cieszyńskim Studio Teatralnym, ul. B. Chrobrego.

Taras Prochaśko - ukraiński pisarz, tłumacz i dziennikarz. Mieszka w Iwano-Frankowsku (dawniej – Stanisławów). Obok Jurija Andruchowycza jest czołowym przedstawicielem „fenomenu stanisławowskiego”. Jest członkiem Asocjacji Pisarzy Ukraińskich.

 

W 2007 r. został laureatem literackiej nagrody im. Josepha Conrada ufundowanej przez Instytut Polski w Kijowie. Od 2010 r. zajmuje się także tłumaczeniami. W 2011 r. skończył swój pierwszy przekład z j. polskiego (powieść „Galicyjskość” Łukasza Saturczaka). W 2012 r. na Ukrainie ukazało się jego tłumaczenie, słynnego eposu huculskiego Stanisława Vincenza „Na wysokiej połoninie”.

 

Jego książki (np. „Inne dni Anny”, „Niezwykli”, „Z tego można zrobić kilka opowieści”, „Spalone lato”) cieszą się ogromną poczytnością w Polsce.

 

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje o imprezach odbywających się w Cieszynie zapisz się na newsletter na www.cieszyn.pl.

Promocja UM Cieszyn

 


źródło: UMC
dodał: UMC

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: